Sejm zdecyduje o dodatkowych uprawnieniach radców prawnych i adwokatów

08.09.2015, 07:55; Aktualizacja: 08.09.2015, 08:21

Senatorowie zaproponowali w poprawkach do noweli Ordynacji podatkowej m.in. aby pełnomocnikami tymczasowymi w postępowaniu podatkowym oprócz doradców podatkowych mogli być też adwokaci i radcy prawni. Tzw. tymczasowy pełnomocnik szczególny ma działać na rzecz osoby nieobecnej, do czasu wyznaczenia przez sąd kuratora dla tej osoby.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • DYSKRYMINACJA MADE IN POLAND(2015-09-08 13:38) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to jest. Jedni dostają nowe uprawnienia bez jednego egzaminu, bez dnia pod nadzorem patrona. A innym się wmawia, że aby być pełnomocnikiem, to muszą zdawać egzaminy, głównie z przedmiotów, których 80% do niczego im w wykonywaniu zawodu nie będzie potrzebna.
  Na przykład radcy prawni co chwilę dostają nowe uprawnienia, choć ich kwalifikacje w tych sprezentowanych przez polityków uprawnieniach w niczym nie odbiegają od kwalifikacji magistrów prawa. Magister prawa ma taką samą wiedzę i praktykę w sprawach karnych jak radca prawny (i vice versa :))
  Jakiś radca, który jeszcze uczył się ze starych kodeksów, bez dnia praktyki w prawie karnym, bez jednego egzaminu - dostaje uprawnienie do reprezentowania stron w takim postępowaniu.
  Czy wy panowie politycy, myślicie, że my tego nie widzimy? Że jesteście tacy sprytni, że taka dyskryminacja pozostanie niezauważona?

  Odpowiedz
 • III RP jest krajem niesprawiedliwości społeczenej(2015-09-08 17:28) Zgłoś naruszenie 00

  Partyjniaki zrobiły sobie kpinę z magistrów prawa. To jest przykład na to, ja to >nie dało sie< otworzyć zawodu prawnika.
  Jak chodziło na nadanie uprawnień magistrom - to się nie dało, nie można, nie wolno, trzeba patrona, trzeba trzy lata zmarnowac na aplikacji.
  Ale jak radcom prawnym - to "no problemo". W końcu w tym kraju są równi i równiejsi.
  Stary radca prawny, który o prawie karnym ma mniejsze pojęcie niż jakikolwiek student, który zdał ten przedmiot - dostaj uprawnienia do występowania w sądzie karnym. Ani nie musiał zdawać egzaminu. Ani patronów mu nie trza było.
  I oni się jeszcze dziwią, że młodzi wypylają stąd biegiem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane