statystyki

TK wciąż nie ujawnia kwot wynagrodzeń na umowach

autor: Ewa Ivanova28.09.2015, 07:20; Aktualizacja: 28.09.2015, 07:55
Prezes TK polemizuje też z tezą, że chodzi o kwoty wynagrodzeń osób pełniących funkcje publiczne.

Prezes TK polemizuje też z tezą, że chodzi o kwoty wynagrodzeń osób pełniących funkcje publiczne.źródło: ShutterStock

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie będzie musiał ponownie rozstrzygnąć spór między prezesem Trybunału Konstytucyjnego a stowarzyszeniem Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Kością niezgody stały się umowy o dzieło i zlecenia zawierane przez organ.

Sieć poprosiła w kwietniu 2014 r. o udostępnienie ich treści. Prezes TK ujawnił skany dokumentów, ale zaczernił kwoty wynagrodzeń w umowach z osobami fizycznymi, które nie były funkcjonariuszami publicznymi. Choć przekonywał, że prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej – jak wynika z art. 5 ustawy o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 782) – nie wydał jednak wymaganej w tym przypadku decyzji administracyjnej, lecz odpowiedział zwykłym pismem.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • samorządowiec(2015-09-28 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Prezes TK nie ma racji. Zatrudnione osoby są przez nas podatników i przez nas opłacane. Nie ważne że nie są funkcjonariuszami publicznymi. Mamy prawo wiedzieć na co i ile nas podatników kosztuje TK.Nie wyobrażam sobie by państwo szczycące się demokratycznym ukrywało etaty instytucji publicznych i wysokość zarobków tam zatrudnionych. Niedawno SA w Lublinie nakazał prezydentowi podanie inwentycznych informacji o zatrudnionych w UM (chodziło o podwyżki i premie).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane