Luka w prawie o fotoradarach. Nie wiadomo, czy sprawy w toku będą umorzone

autor: Piotr Szymaniak19.08.2015, 07:41; Aktualizacja: 19.08.2015, 10:46
Rozwiązaniem byłoby przekazywanie niezakończonych spraw policji, by ta kierowała wnioski do sądu o ukaranie

Rozwiązaniem byłoby przekazywanie niezakończonych spraw policji, by ta kierowała wnioski do sądu o ukaranieźródło: ShutterStock

Jeśli prezydent podpisze ustawę, od 1 stycznia straże miejskie nie będą mogły używać urządzeń rejestrujących. Nie wiadomo, czy niezakończone do tego czasu sprawy zostaną umorzone.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • panpan(2015-08-22 00:20) Zgłoś naruszenie 00

    ta kiełbasa wybarcza z radarami dała dupy. dali dupy posłowie i senatorowi. w materiale o in vitro widziałem poziom senatorów i ich znajomość zagadnienia. to samo jest z ruchem drogowym i innymi zagadnieniami. bardziej zajęci są jak uniknąć JOWów niż innymi przepisami. najlepiej zlikwidować i już bo sami też mają płacić mandaty. zlikwidować i co dalej? sami nie wiedzą. ludzie się cieszą bo jeden bat mniej.SM nabija kasy gmin? nie myślę. to sami kierowcy. ja potrafię jeździć zgodnie z przepisami i wszędzie jestem na czas bo mieszkam w mieście. ci co dojeżdżają wszędzie mają daleko i zawsze się spieszą. potem to przyjezdni mają najwięcej do powiedzenia i twierdzą że podatki płacą to wymagają. ale na kogo te podatki. w Warszawie soltysa nie ma.. to już jeste anarchia

    Odpowiedz
  • Stop Piratom(2015-08-20 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu debilna ustawa poparta przez baranów. Straże Miejskie jako jedyne potrafiły ogarnąć ten bajzel z fotoradarami i ich skuteczność była wysoka. Policja ma lewe ręce do takich spraw a ITD zaledwie kilka procent spraw doprowadza do końca

    Odpowiedz
  • sn(2015-08-20 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Niech się zajmą tym do czego są powołani (bandytyzm na osiedlach, narkotyki ćpane w wielu miejscach , rozboje, kradzieże - gdzie oni w nocy wtedy są ,jeżeli się przejadą,to robią rajd bez wysadzenia tyłka z auta i przejścia po zakamarkach ,bo chyba się boją lub im się nie chce? , obserwowałem w nocy na Bielanach ) . Siedzą za biurkami i nakręcają kasę dla gminy i sobie . Nie chodziło tu o bezpieczeństwo wręcz drakońskie ściąganie pieniędzy, aby sobie podnieść pensyjki ,premie ,wybudować nowe biurowce itp. Czas skończyć z dublowaniem policji, taniej i lepiej będzie te pieniądze przekazać policji( i od nich wymagać przez MSW) a ich wogóle zlikwidować (nie dublować policji) .Ich efektywność jest mała ,słabo przeszkoleni,często chamscy itp.Niech idą na rynek pracy i zobaczą co są warci , boją się tego, dlatego takie jest larum i bicie dzwonów . Pan Prezydent niech podpisuje bez wahania się. Przecież te gminy alarmujące zasłynęły z nabijania kasy , a teraz mają czelność podnosić alarm ???

    Odpowiedz
  • albin księżycówka(2015-08-20 08:03) Zgłoś naruszenie 01

    Serdecznie pozdrawiam Wydział Fotoradarowy w Rewalu :)
    Fajny macie budynek. Normalnie fajny ...
    Co tam będzie po 1.01.2016 ?

    Odpowiedz
  • krakowiak(2015-08-20 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do czego potrzebne są te dwie izby parlamentarne. Pracują na haju czy po winie. Wyrzucić natychmiast marszałków którzy prowadzili te głosowania w obu izbach i nie pozwolić na start w tych wyborach!

    Odpowiedz
  • Bezprawnik(2015-08-19 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dwa lata trwała walka,dwa lata trzeba było debatować,ustalać aby podjąć taką jak dla mnie oczywistą decyzję.Dwie,trzy gminy w Polsce dzisiaj podnoszą wielki larrum,grożą straszą bo im wpływy do budżetu zmaleją.Uczynili sobie w majestacie prawa pod przykryciem powołania straży miejskiej instytucję finansową a komendantów i strażników kasjerami gminnych funduszy.To była i w dalszym ciągu jest patologia.Dzisiaj Ci sami komendanci,burmistrzowie mają czelność występować,zastraszać i roztaczać horą wizję kataklizmu jaki z tego powodu powstanie.Niech Oni się cieszą,że żyją w Kraju bezprawia i mogą dzięki temu być na wolności bez prokuratorskich zarzutów.Uprawiali fotoradoarową prostytucję,czerpali z tego korzyść majątkową łupiąc kierowców gdzie tylko się da.Co to miało lub ma wspólnego z troską o bezpieczeństwo lub z ustawą o SM-? To było nic innego jak drogowy bandytyzm.Dzisiaj kilka tych gmin już nawet publicznie z tym się nie kryją,co tak naprawdę celem nadrzędnym było w działalności SM czy gminnej.Oni otwarcie mówią,że wspieranie gminnych finansów.Patologia,patologia i raz jeszcze patologia.

    Odpowiedz
  • Radar(2015-08-19 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wyszło jak zwykle, panowie debilni posłowie i senatorowie robli akcję pod publiczkę i wyszła kupa.
    Popsuli spranie dzialający system kontroli, zaczeła się pojawiać normalnośc na drodze i co teraz czekać na cud Dudy by to odkręcił?
    Co zrobić teraz z 250 radarami nie przejmie ich itd i policja.
    Karaj rządzony przez debili.

    Odpowiedz
  • kierowca(2015-08-19 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    To i dobrze ,że im zabrali fotoradary. Bo już się tak wycwanili w nabijaniu kasy i teraz im żal. Nie trzeba było fałszować prędkości . Teraz powinni zwrócić pieniądze za fałszywe mandaty. To tak jest jak chce się jeść chochlą a nie łyżką. Brawo wreszcie sprawiedliwości stanie się zadość !!!

    Odpowiedz
  • Mieciu(2015-08-19 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak się dzieje, gdy ciśnie się ustawy przedwyborcze... Populizm tkwiący w zdaniu o likwidacji fotoradarów SM/SG aż poraża, fotoradary nie znikną tylko kto inny będzie liczył kasę. Tak się robi interesy...

    Odpowiedz
  • kriss(2015-08-19 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    co za obłuda ...skarbonki gmin tak...a fotoradary to czyje skarbonki ???
    CZY WIECIE ZE itd NIE MA RZADNYCH UPRAWNIEŃ DO OBSŁUGI FOTORADARÓW A STRAZ JE POSIADA W PELNI !!!/
    ITD zgodnie z wyrokiem trybunału konstytucyjnego z zeszłego roku 3 czerwiec łamie konstytucje nie wysyłając zdjęc do dziś zreszta ,nie posiadają uprawnień na karanie wlaścicieli za nie wskazanie kierującego art.96/3 ne posiadają uprawnień do przetwarzania danych osobowych kierowców !!!i wlaścicieli pojazdów oraz 14.07.2015 trybunał konstytucyjny stwierdza ze dzialają na podztawie rozporządzenia nie ustawy więc ITD wykonuje pomiary nie posiadając do tego wogole uprawnień ,,,może to NIK sprawdzi !!! może tym emilek sie zajmie chyba ze brak mu odwagi może to w koncu media powiedzą głośnio co wyżej napisane , kraj klamstwa i obludy zabierać komuś kto ma pełne prawa a dać komuś kto nie posiada żadnych !!!

    Odpowiedz
  • ddr(2015-08-19 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Będą jaja. Wiadomo, że od 1 masa straży miejskich zostanie zlikwidowana, a sprawy przez nich będą wniesione. Nie będzie istniała strona procesu ? I co wtedy ? Poziom tzw. legislacji sięgnął już kompletnie do dna, bez przewidywania skutków rozwiązań.

    Odpowiedz