statystyki

Prawo szlaku utknęło w Sejmie. Może nie zostać uchwalone

autor: Patryk Słowik19.08.2015, 07:41; Aktualizacja: 19.08.2015, 09:21
góry, tatry, Kasprowy Wierch, kolejka

Posłowie zajmujący się turystyką stwierdzili wówczas, że dla dalszego jej rozwoju niezbędne jest ustanowienie prawa szlaku, polegającego na powszechnym uprawnieniu do korzystania z terenów o szczególnych właściwościach, wydzielonych i wyznaczonych w postaci szlaków.źródło: ShutterStock

Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez resort sportu i turystyki „Program rozwoju turystyki do 2020 roku”. Jednym z jego istotnych elementów jest rozwój szlaków turystycznych. Problem w tym, że kluczowe dla rozwoju branży rozwiązanie – tak zwane prawo szlaku – utknęło w Sejmie i nic nie wskazuje na to, aby miało zostać uchwalone.

Sejmowa komisja kultury fizycznej, sportu i turystyki złożyła w maju do laski marszałkowskiej projekt nowelizacji kodeksu cywilnego. DGP opisał tę propozycję, jeszcze zanim formalnie wpłynęła („Turysta wejdzie na prywatny teren”, DGP nr 87/15).

Posłowie zajmujący się turystyką stwierdzili wówczas, że dla dalszego jej rozwoju niezbędne jest ustanowienie prawa szlaku, polegającego na powszechnym uprawnieniu do korzystania z terenów o szczególnych właściwościach, wydzielonych i wyznaczonych w postaci szlaków. Innymi słowy, jeden niechętny turystom właściciel kawałka gruntu nie mógłby zablokować możliwości korzystania z niego przez turystów.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2015-08-19 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Banda złodziei - nie ma pewności , czy w jakimś debilnym ministerstwie turystyki nie wytyczą tych szlaków przez ich złodziejskie , obecne i przyszłe , POsiadłości .
    I tu jest ten cwancig .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane