statystyki

Molestowanie seksualne: Na badania dziecka w ośrodku diagnostycznym kieruje sąd

autor: Maria Kuźniar18.08.2015, 08:08; Aktualizacja: 18.08.2015, 08:12
dziecko pred telewizorem

Wezwanie na badania jest doręczane pocztą ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru lub telefonicznie.źródło: ShutterStock

Pani Jadwiga jest matką chrzestną córki swojej przyjaciółki. – Wydaje mi się, że w jej małżeństwie nie dzieje się najlepiej. Nie chcę się wtrącać, przyjaciółka nic nie mówi i raczej unika tego tematu. Problem jest jednak z ich córką. Podczas spotkań w słowach jej ojca daje się wyczuć seksualne podteksty, dziewczynka nie chce z nim zostawać sama. Być może jestem przewrażliwiona i nie dzieje się nic niepokojącego, wolałabym jednak to sprawdzić. Boję się tylko, że jeśli wszystko jest w porządku, ucierpią na tym kontakty z rodziną. Czy mogę gdzieś zgłosić sprawę anonimowo – zastanawia się czytelniczka.

Przy podejrzeniach, że dziecko jest ofiarą molestowania, nie można zostawić sprawy samej sobie. To zbyt poważny problem, by lekceważyć niepokojące sygnały. Choć wątpliwości czytelniczki są zrozumiałe (w końcu nie musi dziać się nic złego), to zgodnie z przepisami ma społeczny obowiązek powiadomić organy ścigania o popełnieniu przestępstwa. Za niezgłoszenie zawiadomienia nie grozi wprawdzie żadna kara, ale należałoby sprawdzić, jakie faktycznie są kontakty ojca z córką.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane