statystyki

Zamówienia publiczne: Przyczyny odrzucenia oferty tylko z ogłoszenia

autor: Elżbieta Dominik07.07.2015, 09:06; Aktualizacja: 07.07.2015, 09:47

TEZA: Również przy zamówieniach publicznych na mniejszą skalę instytucja zamawiająca nie może odrzucić oferty z przyczyn, które nie wynikają z ogłoszenia o przetargu. W tych bowiem przypadkach, w których nie mają zastosowania przepisy stosownej dyrektywy, należy się odwołać do traktatu o UE.

Sprawa C 278/14 SC Enterprise Focused Solutions SRL przeciw Spitalul Judeean de Urgenă w Alba Iulia, WYROK TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI UNII EUROPEJSKIEJ z 16 kwietnia 2015 r.

STAN FAKTYCZNY

Trybunał rozpatrywał pytanie związane ze sporem między SC Enterprise Focused Solutions SRL a okręgowym szpitalem w Alba Iulia, który odrzucił ofertę firmy w ramach zamówienia publicznego.

Szpital w 2013 r. ogłosił w internecie przetarg w sprawie udzielenia zamówienia na dostawę systemów informatycznych i sprzętu komputerowego. Szacunkowa wartość zamówienia wynosiła równowartość 58 600 euro.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane