statystyki

Zamówienia publiczne: Przyczyny odrzucenia oferty tylko z ogłoszenia

autor: Elżbieta Dominik07.07.2015, 09:06; Aktualizacja: 07.07.2015, 09:47

TEZA: Również przy zamówieniach publicznych na mniejszą skalę instytucja zamawiająca nie może odrzucić oferty z przyczyn, które nie wynikają z ogłoszenia o przetargu. W tych bowiem przypadkach, w których nie mają zastosowania przepisy stosownej dyrektywy, należy się odwołać do traktatu o UE.

Sprawa C 278/14 SC Enterprise Focused Solutions SRL przeciw Spitalul Judeean de Urgenă w Alba Iulia, WYROK TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI UNII EUROPEJSKIEJ z 16 kwietnia 2015 r.

STAN FAKTYCZNY

Trybunał rozpatrywał pytanie związane ze sporem między SC Enterprise Focused Solutions SRL a okręgowym szpitalem w Alba Iulia, który odrzucił ofertę firmy w ramach zamówienia publicznego.

Szpital w 2013 r. ogłosił w internecie przetarg w sprawie udzielenia zamówienia na dostawę systemów informatycznych i sprzętu komputerowego. Szacunkowa wartość zamówienia wynosiła równowartość 58 600 euro.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane