Zmiany w kpk: Coraz bliżej do nagrywania procesów karnych

06.07.2015, 10:24; Aktualizacja: 06.07.2015, 10:24
prawo, sąd

Projekt został połączony z innymi, nad którymi komisja już pracowała. W ocenie resortu sprawiedliwości przejście od pisemnego protokołowania do nagrywania rozpraw przyspiesza postępowanie i zapewnia większą dokładność protokołów.źródło: ShutterStock

Propozycje zmian w Kodeksie postępowania karnego dotyczące nagrywania rozpraw karnych Senat zaproponował Sejmowi w grudniu 2013 r.; Izba Niższa pracowała nad nimi w komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach karnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • sasanka(2015-07-06 15:54) Zgłoś naruszenie 00

  Nie zapobiegnie to wałkom robionym przez sędziów. Jak zaplanują jakieś kombinacje i manipulacje to po prostu nie będzie nagrania z powodu rzekomego braku możliwości technicznych i już. Tak jak teraz dzieje się w sprawach cywilnych. Tak jak stało się w mojej sprawie cywilnej, gdy w uczciwej grze nie dawali rady mnie ograć, mimo stosowania przeróżnych sztuczek, włącznie z uporczywym łamaniem konstytucji (potwierdzonym zresztą w końcu przez Sąd Apelacyjny, co nota bene nie przeszkodziło awansowaniu jednego z sędziów łamiących konstytucję do sądu wyższej instancji).

  Jedyna gwarancja rzetelnych procesów to uczciwi sędziowie. Nie ma zgody na to, by wśród sędziów byli tacy, którzy orzekają na zlecenie, usłużni i tuszujący przekręty kolegów. Środowisko sędziowskie samo się nie oczyściło z takich osób i nadal toleruje ich obecność w swoim gronie. Dlatego popieram tych rodaków, którzy postulują wymianę wszystkich sędziów III RP, czyli zastosowanie opcji "0". Inaczej nic się nie zmieni, a śmiem twierdzić, że będzie coraz gorzej. Nie ma innego wyjścia. Polecą też ci uczciwi, ale trudno.

  Odpowiedz
 • bum(2015-07-07 07:40) Zgłoś naruszenie 00

  A Sasanka jak zwykle. Od lat te same komentarze.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane