statystyki

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych: Nie będzie skargi do TK

autor: Michalina Topolewska03.07.2015, 07:41; Aktualizacja: 03.07.2015, 09:30
Miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej

Miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnejźródło: ShutterStock

Nowe zasady uzyskiwania dokumentów pozwalających na korzystanie z kopert (miejsc do parkowania dla niepełnosprawnych) nie naruszają praw nabytych. Dlatego nie zostaną zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego.

Taką decyzję podjęła prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich (RPO), do której zwracały się w tej sprawie osoby niepełnosprawne. Ich skargi dotyczyły wprowadzonych od 1 lipca 2014 r., zaostrzonych kryteriów uzyskiwania kart parkingowych. Na ich podstawie nie przysługują już one osobom z lekkim stopniem niepełnosprawności oraz umiarkowanym, gdy nie mają wskazania o znacznie ograniczonej możliwości samodzielnego poruszania się i jednej z trzech wymienionych w przepisach dysfunkcji zdrowotnych. Dodatkowo nowymi wymogami objęte zostały osoby, które mają ważne dokumenty wydane przed wspomnianą datą. Ich ważność wygasła z mocy prawa 30 czerwca tego roku i wiele z nich ze względu na bardziej rygorystyczne kryteria nie uzyskała ich ponownie.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane