statystyki

Realne dysponowanie cudzym potencjałem

autor: Sławomir Wikariak25.06.2015, 08:04; Aktualizacja: 25.06.2015, 12:02
rekrutacja, praca, pracownik

Wykonawca zwracał uwagę, że art. 26 ust. 2b ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), który pozwala posiłkować się zasobami podmiotów trzecich, celowo nie mówi o podwykonawstwieźródło: ShutterStock

Firma startująca w przetargu, która powołuje się na zasoby innego przedsiębiorcy, powinna udowodnić, że naprawdę będzie mogła z nich skorzystać przy realizacji zamówienia.

TEZA Posługiwanie się zasobami podmiotów trzecich nie może mieć jedynie formalnego charakteru i służyć wyłącznie spełnieniu warunków udziału w przetargu. Wykonawca ma udowodnić, że naprawdę będzie mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia partnera. Musi też pokazać, na czym konkretnie ich współpraca będzie polegać.

STAN FAKTYCZNY Przetarg dotyczył konserwacji ulicznych latarni. Firmy musiały wykazać się doświadczeniem w realizacji podobnych zleceń. Warunkiem było wcześniejsze wykonanie umowy na konserwację co najmniej pięciu tysięcy latarni.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane