statystyki

Realne dysponowanie cudzym potencjałem

autor: Sławomir Wikariak25.06.2015, 08:04; Aktualizacja: 25.06.2015, 12:02
rekrutacja, praca, pracownik

Wykonawca zwracał uwagę, że art. 26 ust. 2b ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), który pozwala posiłkować się zasobami podmiotów trzecich, celowo nie mówi o podwykonawstwieźródło: ShutterStock

Firma startująca w przetargu, która powołuje się na zasoby innego przedsiębiorcy, powinna udowodnić, że naprawdę będzie mogła z nich skorzystać przy realizacji zamówienia.

TEZA Posługiwanie się zasobami podmiotów trzecich nie może mieć jedynie formalnego charakteru i służyć wyłącznie spełnieniu warunków udziału w przetargu. Wykonawca ma udowodnić, że naprawdę będzie mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia partnera. Musi też pokazać, na czym konkretnie ich współpraca będzie polegać.

STAN FAKTYCZNY Przetarg dotyczył konserwacji ulicznych latarni. Firmy musiały wykazać się doświadczeniem w realizacji podobnych zleceń. Warunkiem było wcześniejsze wykonanie umowy na konserwację co najmniej pięciu tysięcy latarni.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane