statystyki

Alimenty najbezpieczniej przelewać na konto bankowe

autor: Jan Ludwikowski23.06.2015, 18:00
Dziecko, pieniądze

Komornik działa automatycznie – po otrzymaniu odpisu wyroku wszczyna egzekucję.źródło: ShutterStock

Po rozwodzie sąd zasądził alimenty na rzecz mojej byłej żony i dziecka – opowiada pan Wojciech. – Kwota była całkiem spora, bo obejmowała kilka miesięcy wstecz. Parę dni po wyroku przelałem pieniądze na rachunek żony. Zdziwiłem się, gdy po jakimś czasie komornik ściągnął tę samą kwotę z mojego konta. Właściwie wyszło na to, że zapłaciłem dwa razy. Co mam teraz zrobić – pyta pan Wojciech.

Prawdopodobnie doszło do nieporozumienia. Najpewniej była żona czytelnika po uzyskaniu odpisu wyroku udała się do kancelarii komorniczej, podczas gdy w międzyczasie pan Wojciech uregulował należność dobrowolnie. Nie można jednak wykluczyć, że kobieta – znając procedury – działała celowo i zgłosiła się do komornika już po otrzymaniu pieniędzy od byłego męża. Jeśli tak było, to dopuściła się oszustwa.

Komornik działa bowiem automatycznie – po otrzymaniu odpisu wyroku wszczyna egzekucję i nie ma obowiązku sprawdzić, czy przypadkiem dłużnik sam nie uregulował zaległości.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane