statystyki

Alimenty najbezpieczniej przelewać na konto bankowe

autor: Jan Ludwikowski23.06.2015, 18:00
Dziecko, pieniądze

Komornik działa automatycznie – po otrzymaniu odpisu wyroku wszczyna egzekucję.źródło: ShutterStock

Po rozwodzie sąd zasądził alimenty na rzecz mojej byłej żony i dziecka – opowiada pan Wojciech. – Kwota była całkiem spora, bo obejmowała kilka miesięcy wstecz. Parę dni po wyroku przelałem pieniądze na rachunek żony. Zdziwiłem się, gdy po jakimś czasie komornik ściągnął tę samą kwotę z mojego konta. Właściwie wyszło na to, że zapłaciłem dwa razy. Co mam teraz zrobić – pyta pan Wojciech.

Prawdopodobnie doszło do nieporozumienia. Najpewniej była żona czytelnika po uzyskaniu odpisu wyroku udała się do kancelarii komorniczej, podczas gdy w międzyczasie pan Wojciech uregulował należność dobrowolnie. Nie można jednak wykluczyć, że kobieta – znając procedury – działała celowo i zgłosiła się do komornika już po otrzymaniu pieniędzy od byłego męża. Jeśli tak było, to dopuściła się oszustwa.

Komornik działa bowiem automatycznie – po otrzymaniu odpisu wyroku wszczyna egzekucję i nie ma obowiązku sprawdzić, czy przypadkiem dłużnik sam nie uregulował zaległości.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane