statystyki

Obraz z kamer samochodowych nadal będzie mógł być dowodem

autor: Piotr Szymaniak22.06.2015, 07:29; Aktualizacja: 22.06.2015, 07:49
Kierowca będzie mógł wykorzystać w spornych sytuacjach (np. w sądzie) nagrania z samochodowej kamery

Kierowca będzie mógł wykorzystać w spornych sytuacjach (np. w sądzie) nagrania z samochodowej kameryźródło: ShutterStock

Brak ustawy o monitoringu wizyjnym sprawia, że obraz z kamer samochodowych można wykorzystywać tylko do celów prywatnych. Wykorzystywanie nagrań w innych celach bez zarejestrowania zbioru danych u generalnego inspektora ochrony danych osobowych jest niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1182).

Nawet jeśli na filmach nie widać twarzy osób trzecich, to widoczne są numery rejestracyjne pojazdów, a inni uczestnicy ruchu nie wiedzą, że są nagrywani.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Jasiek.(2015-06-22 16:24) Zgłoś naruszenie 00

  Czy robiąc sobie sweetfocię na urlopie, podczas gdy w tle przejeżdża samochód (na zdjęciu widać jego numery i można zidentyfikować kierowcę) i wstawiając takie zdjęcie na FB popełniam przestępstwo?

  To mi powiedzcie, jak mogę zrobić zdjęcie rodziny na plaży we Władysławowie? Przecież nie da się wszystkich, których objął obiektyw pozamazywać.

  A czy TVP nie popełnia przestępstwa, publikując np. kadry ze stadionu? Przecież wtedy też osoby nie wiedzą, że są filmowane i być może sobie tego nie życzą.

  Nie ma chyba głupszej roboty, niż bycie generalnym inspektorem ochrony danych osobowych!

  Odpowiedz
 • psps(2015-06-22 20:04) Zgłoś naruszenie 00

  Najlepszy bajer jak GIODO występował w TV i coś gadał a za nim przechodzili ludzie, których facjaty pokazano w TV razem z nim. I czy GIODO ma ich zgodę na publikacje ich facjat? Cóz za hipokryzja w tym rządzie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane