statystyki

Obraz z kamer samochodowych nadal będzie mógł być dowodem

autor: Piotr Szymaniak22.06.2015, 07:29; Aktualizacja: 22.06.2015, 07:49
Kierowca będzie mógł wykorzystać w spornych sytuacjach (np. w sądzie) nagrania z samochodowej kamery

Kierowca będzie mógł wykorzystać w spornych sytuacjach (np. w sądzie) nagrania z samochodowej kameryźródło: ShutterStock

Brak ustawy o monitoringu wizyjnym sprawia, że obraz z kamer samochodowych można wykorzystywać tylko do celów prywatnych. Wykorzystywanie nagrań w innych celach bez zarejestrowania zbioru danych u generalnego inspektora ochrony danych osobowych jest niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1182).

Nawet jeśli na filmach nie widać twarzy osób trzecich, to widoczne są numery rejestracyjne pojazdów, a inni uczestnicy ruchu nie wiedzą, że są nagrywani.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Jasiek.(2015-06-22 16:24) Zgłoś naruszenie 00

  Czy robiąc sobie sweetfocię na urlopie, podczas gdy w tle przejeżdża samochód (na zdjęciu widać jego numery i można zidentyfikować kierowcę) i wstawiając takie zdjęcie na FB popełniam przestępstwo?

  To mi powiedzcie, jak mogę zrobić zdjęcie rodziny na plaży we Władysławowie? Przecież nie da się wszystkich, których objął obiektyw pozamazywać.

  A czy TVP nie popełnia przestępstwa, publikując np. kadry ze stadionu? Przecież wtedy też osoby nie wiedzą, że są filmowane i być może sobie tego nie życzą.

  Nie ma chyba głupszej roboty, niż bycie generalnym inspektorem ochrony danych osobowych!

  Odpowiedz
 • psps(2015-06-22 20:04) Zgłoś naruszenie 00

  Najlepszy bajer jak GIODO występował w TV i coś gadał a za nim przechodzili ludzie, których facjaty pokazano w TV razem z nim. I czy GIODO ma ich zgodę na publikacje ich facjat? Cóz za hipokryzja w tym rządzie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane