statystyki

Przedsiębiorcy wszelkich branż, łączcie się!

autor: Andrzej Kidyba19.06.2015, 08:37; Aktualizacja: 19.06.2015, 13:32
Andrzej Kidyba

Andrzej Kidybaźródło: Materiały Prasowe

Nadszedł czas powszechnego, obowiązkowego samorządu przedsiębiorców. Gdyby taki istniał przed ostatnimi wyborami, nie byłoby końca wyścigów w mizdrzeniu się do niego

Andrzej Kidyba

Andrzej Kidyba

źródło: Materiały Prasowe

Ostatnie miesiące, a nawet lata, to dominacja polityki. Nad wszystkim. Nastąpiło jakieś pomieszanie z poplątaniem, polegające na tym, że koncentrujemy się, dyskutujemy, komentujemy tylko zjawiska polityczne.

Te ostatnie mają wtórne znaczenie, a czasem w ogóle go nie mają. Ale my ze zdwojoną uwagą śledzimy te bezsensowne zawody w tym, kto kogo. Umyka w tym wszystkim to, co jest najważniejsze: przedsiębiorczość. Uczestnicząc w tym maglu politycznym, nie dostrzegamy, zdaje się, tego, co powinno być najważniejsze. Właściwie jedynym elementem ostatnich kampanii politycznych, na który warto byłoby zwrócić uwagę, a nie zwracano, była gospodarka. No może nie do końca. Bo pod hasłem „gospodarka” dla polityków biegnących do Pałacu Prezydenckiego, a zapewne również biegających do Sejmu i Senatu, rozumiano jedynie kwestie obniżenia (ewentualnego) podatków.

A przecież to tylko minimalny fragment problemu. Czasem coś palnięto na temat ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej, ale zupełnie nie pojawiało się słowo „przedsiębiorczość”. Tak jakby gospodarka była anonimowa. Bo jako anonimowi bohaterowie jawi się armia kilku milionów osób prowadzących działalność gospodarczą samodzielnie bądź uczestniczących w prowadzeniu działalności gospodarczej.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane