Nowe kary na drodze już wołają o poprawki. Przez rolników

autor: Piotr Szymaniak01.06.2015, 07:03; Aktualizacja: 01.06.2015, 11:07
Pole

Poleźródło: ShutterStock

Od dwóch tygodni policja może zatrzymywać prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Jeśli w tym czasie osoba, której zabrano dokument, znowu wsiądzie za kółko, ryzykuje przedłużeniem okresu zatrzymania dokumentu o kolejne trzy miesiące. Jeśli kierowca mimo to będzie prowadził pojazd, wówczas – decyzją starosty – straci uprawnienia i żeby je odzyskać, będzie musiał zdać ponownie egzamin.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • ciekawy(2015-06-01 14:53) Zgłoś naruszenie 51

    Cytuję "Dopuszczenie jakichkolwiek wyjątków od tej zasady stanowiłoby złamanie zasady równości wobec prawa, chronionej w art. 32 ust. 1 Konstytucji RP – tłumaczy Małgorzata Woźniak, rzeczniczka resortu." a teraz pytanie jak to się ma w stosunku do sędziów, prokuratorów, posłów, senatorów itd. To gdzie jest ta równość wobec prawa .

    Odpowiedz
  • wjw(2015-06-01 14:10) Zgłoś naruszenie 52

    Rolnicy to najbardziej poszkodowana grupa zawodowa która może liczyć co najwyżej na:
    1. Renta strukturalna przy przepisaniu gospodarstwa dzieciom
    2. Dopłaty obszarowe: jednolita płatność obszarowa JPO i uzupełniająca płatność obszarowa UPO
    3. Dopłaty rolnośrodowiskowe
    4. Dopłaty do upraw na obszarach górskich
    5. Zwrot akcyzy od paliw
    6. Dopłaty do wybranej produkcji (np. buraki cukrowe, owce)
    7. Dopłaty do zalesień
    8. Dopłaty do odsetek do kredytów preferencyjnych dla rolników
    9. Dopłaty do kapitału do kredytów preferencyjnych csk dla rolników
    10. Praktycznie zerowe oprocentowanie do kredytów klęskowych
    11. Dopłaty 50% do składki od polis ubezpieczeniowych upraw i zwierząt
    12. Dotacja dla Młodego Rolnika nawet 100 tys zł
    13. Dotacje do inwestycji z ARIMR
    14. Odszkodowania z UE i środków krajowych w sytuacjach nadzwyczajnych (np. embargo rosyjskie, e-cola warzyw, ptasia grypa)
    15. Dopłaty do KRUS
    16. Nagminne zwolnienia przez urzędy gmin z płatności podatku rolnego
    17. Ustawowe zwolnienie z płatności podatku dochodowego
    18. Dotacje do inwestycji (do niedawna nawet 70% wartości inwestycji – obecnie mniej) dla grup producenckich tworzonych fikcyjnie najczęściej przez min. 5 członków najbliższej rodziny; taka grupa np. w postaci sp. z o.o. musi działać min 5 lat i po tym czasie można firmę rozwiązać a jej majątek przechodzi na własność udziałowców
    19. Ustawowe dopłaty rekompensujące spadek dochodów (planowana od 2015 r.)
    20. I NAJWIĘKSZY HIT – zwolnienie z podatku dochodowego z działalności gospodarczej prowadzonej (obok produkcji rolnej) przez rolnika jeśli kwota dochodu została przeznaczona na działalność rolniczą – czy ktoś wiedział o tym ??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciach(2015-06-01 11:47) Zgłoś naruszenie 41

    A czym się różnią rolnicy od kierowców zawodowych, czy takich np. przedstawicieli handlowych? Jedni i drudzy będą po odebraniu prawa jazdy jeździć dalej, póki ich się nie pozamyka. Bo inaczej mogą się pożegnać z robotą. Nie chcę piratów drogowych na szosach, bo mogę przez nich zginać, choćbym jeździł najostrożniej i zgodnie z przepisami. Przez rolników za kółkiem też.

    Odpowiedz
  • józef(2015-06-01 11:08) Zgłoś naruszenie 30

    Odezwali sie miastowi ze słomą w butach. Chce przypomnieć ,że to wieśniacy z Warszawy w pierwszych dniach najwięcej stracili prawa jazdy. Niech wiocha z Warszawki nie będzie taka cwana bo na kilometr śmierdzi gnojowicą. Ilu tam was jest prawdziwych warszawiaków. 3/3 to same chłopki ze wszi. Posiedział taki rok i myśli ,że wielki warszawiak hihihi . pozdrawiam wiesniaków warszawiaków

    Odpowiedz
  • wjw(2015-06-01 10:08) Zgłoś naruszenie 31

    To niech wieś nie szaleje na drogach i nie będzie kłopotu...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2015-06-01 13:46) Zgłoś naruszenie 32

    Rolnicy, obudźcie się. Dość traktowania przez PSL, a za nim resztę naszych politycznych "elit" jako rolników obywateli II kategorii i obywateli specjalnej troski. Co z was za Polacy. Podatków nie płacicie, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne macie z 80% dopłatą, wszystkie zmiany w przepisach muszą mieć wyjątki dla rolników. Nie dajcie się tak poniżać, gdzie wasza godność.

    Odpowiedz
  • lolo(2015-06-01 13:39) Zgłoś naruszenie 31

    twarde prawo ale prawo - nie ma wyjątków. stanowcze veto dla stanowiska PSL

    Odpowiedz
  • effik(2015-06-01 19:33) Zgłoś naruszenie 30

    Wystarczy przestrzegać ograniczeń prędkości i nie będzie problemu.

    Odpowiedz
  • joo(2015-06-03 06:56) Zgłoś naruszenie 31

    a co rolnicy to specjalna grupa poza prawem?

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2015-06-01 12:10) Zgłoś naruszenie 20

    Tak, niech wieś nie szaleje na drogach i nie będzie kłopotu... Nie ma równych i równiejszych (na wsi). Prawo jest równe dla każdego. Bez wyjątku, nawet gdy PSL chciałoby inaczej.

    Odpowiedz
  • stopdebilom(2015-06-01 17:40) Zgłoś naruszenie 20

    Ludzie kogo obchodzą jakieś stalinowskie przepisy i ustawy uchwalane przez debili,którzy od 25 lat żrą z tego samego koryta i stracili kontakt z rzeczywistością?90%kierowców,którym w imię tak zwanego prawa aparat represji i ucisku"wolnego obywatela" ukradnie dokument zwany prawem jazdy i tak będzie jeździć bez tego kawałka plastiku.I co im kto zrobi?

    Odpowiedz
  • przedszkolak(2015-06-01 21:49) Zgłoś naruszenie 20

    jak zwykle "polaczki"kombinują zamiast przestrzegać prawo!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fedan(2016-12-29 11:23) Zgłoś naruszenie 10

    art. 32 ust. 1 Konstytucji RP nie dotyczy tych "równiejszych" (sędziów, prokuratorów, posłów, senatorów itd.) tylko nas "równych". O zgrozo - tak w demokracjach było, jest i będzie.

    Odpowiedz
  • głupie prawo, głupie....(2015-06-01 10:57) Zgłoś naruszenie 11

    Proponuję wytyczyć prywatne drogi gminne wyjęte spod "kurateli" państwa. Tam będziecie sobie mogli jeździć czym chcecie na własnych zasadach.
    Prawotwórcy w tym kraju to porażka pod każdym względem. A za rządów PO to już osiągnęło apogeum. Co przepis to głupszy. Najprostszej rzeczy nie potrafią uregulować tak, żeby rozwiązując rzekomo jeden problem nie narobić setki innych.

    Odpowiedz
  • th(2015-06-01 16:00) Zgłoś naruszenie 10

    no i wyszło szydło z worka KTO najbardziej szaleje na drogach.
    do rolników mam prostą radę: nie przekraczajcie dozwolonej prędkości o 50 km/h

    Odpowiedz
  • Echo(2015-06-01 15:15) Zgłoś naruszenie 11

    do k. 8. Skoro jest tak dobrze to przeprowadź sie na wieś i będzie wszystko GUT. OK.

    Odpowiedz
  • kierowca(2015-06-02 10:21) Zgłoś naruszenie 10

    a jak nie zgodze się z wynikiem z radaru to nie ma możliwości odwołania!!!Przecież tu Policja będzie naginała prawo celowo wmawiając że jechaliśmy więcej niż 50 km!!!

    Odpowiedz
  • a niech to(2015-06-01 21:32) Zgłoś naruszenie 10

    zanim odejdą, to ile jeszcze złego Polsce zrobią

    Odpowiedz