statystyki

Skierowanie do mediacji możliwe na każdym etapie

autor: Piotr Szymaniak13.05.2015, 07:32; Aktualizacja: 13.05.2015, 08:26
Firma przyjazna MSP na start

Tymczasem eksperci od lat przekonują, że to droga szybsza, tańsza i mniej uciążliwa. Szczególnie istotne jest korzystanie z alternatywnych metod rozwiązywania sporów wśród przedsiębiorców.źródło: Materiały Prasowe

Choć mediację w sprawach cywilnych można stosować od dekady, to w praktyce mało kto z tej możliwości korzysta. Dość powiedzieć, że liczba ugód zawierana na skutek mediacji nie przekracza 0,2 proc. ogólnej liczby sporów.

 Tymczasem eksperci od lat przekonują, że to droga szybsza, tańsza i mniej uciążliwa. Szczególnie istotne jest korzystanie z alternatywnych metod rozwiązywania sporów wśród przedsiębiorców.

W upowszechnianiu polubownych metod ma pomóc przyjęty przez rząd projekt ustawy o zmianie kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów. Jak? Proponowana regulacja przewiduje wprowadzenie obowiązku informowania w pozwie o podjęciu próby polubownego rozwiązania sporu przed skierowaniem go do sądu. Gdy takiej próby nie podjęto, powód powinien wyjaśnić dlaczego.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane