statystyki

Władze warszawskiego sądu: Praca koordynatorów jest niezbędna

autor: MK16.04.2015, 07:31; Aktualizacja: 16.04.2015, 10:45
prawo, sąd, sprawiedliwość

W ocenie kolegium, rekrutacja na stanowisko koordynatora mimo, iż formalnie nieuregulowana, podlega zbliżonym wymogom do zatrudnienia na stanowisku asystenta sędziegoźródło: ShutterStock

Pod koniec marca na łamach DGP ukazał się artykuł dotyczący sytuacji oraz statusu osób pełniących funkcje pomocników sędziów, a więc asystentów sędziów oraz koordynatorów prawnych. W publikacji przytoczyliśmy stanowisko tych sędziów warszawskich sądów, którzy sprzeciwiają się praktyce zatrudniania na te stanowiska za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Ich zdaniem bowiem osoby zatrudniane w ten sposób nie powinny np. mieć dostępu do zgromadzonych w aktach danych osobowych.

Nasz artykuł stał się asumptem do wydanej przez władze warszawskiego Sądu Okręgowego specjalnej uchwały, której treść prezentujemy.

Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie, jako organ opiniujący, w związku z artykułem, który ukazał się w Gazecie Prawnej w dniu 24 marca 2015 r. pt. „Sędziowie nie chcą koordynatorów prawnych” wyraża stanowisko, zgodnie z którym praca koordynatorów prawnych w sądach jest niezwykle cenna i potrzebna.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2015-04-16 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś zaufany , w końcu musi odebrać , przynieść i przekazać - do rąk własnych .
    A z tymi adwokatami , to też różnie bywa .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane