statystyki

Dowód osobisty nie wystarczy by jeździć mikrosamochodem

autor: Piotr Szymaniak15.04.2015, 20:00
Wszystkie pojazdy z kategorii AM mogą prowadzić kierowcy posiadający uprawnienia kat. A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1, D i T.

Wszystkie pojazdy z kategorii AM mogą prowadzić kierowcy posiadający uprawnienia kat. A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1, D i T.źródło: ShutterStock

Pan Jerzy ma 60 lat, ale nie ma prawa jazdy. W listopadzie 2013 r. postanowił sobie kupić mały pojazd, ważący do 350 kg i rozwijający prędkość do 45 km/h. Został on zarejestrowany jako „pojazd samochodowy inny” i wypełnia definicję „czterokołowca lekkiego”.

– Przed zakupem upewniłem się w wydziale komunikacji, że do jego prowadzenia wystarczy dowód osobisty – mówi pan Jerzy.

– I rzeczywiście, w grudniu 2013 r., gdy zostałem zatrzymany do kontroli, okazałem tylko dowód osobisty i dowód rejestracyjny, po czym policjant podziękował i puścił mnie w dalszą drogę. Ale już w styczniu 2014 r. dostałem 500-złotowy mandat za jazdę bez wymaganych uprawnień. I wciąż nie wiem, która decyzja policji była słuszna – zastanawia się nasz czytelnik.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane