statystyki

Prawo korporacyjne a sprzeczność z ustawą

autor: Szczepan Borowski26.03.2015, 11:30; Aktualizacja: 26.03.2015, 11:45
dr Tomasz Niedziński radca prawny z Kancelarii Prawniczej Tomasz Niedziński i Wspólnicy

dr Tomasz Niedziński radca prawny z Kancelarii Prawniczej Tomasz Niedziński i Wspólnicyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Osoba, która złożyła w organach nadzoru budowlanego informację o okolicznościach uzasadniających wszczęcie postępowania w sprawach odpowiedzialności zawodowej, nie jest jego stroną

TEZA Osoba, która złożyła w organach nadzoru budowlanego prośbę lub poinformowała o okolicznościach uzasadniających wszczęcie postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej, nie jest stroną w rozumieniu kodeksu postępowania administracyjnego w postępowaniu wyjaśniającym, w tego typu sprawach.

STAN FAKTYCZNY Do okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej Izby Inżynierów Budownictwa wpłynęła skarga inwestora o wszczęcie postępowania w sprawie odpowiedzialności zawodowej kierownika prowadzącego budowę budynku mieszkalnego.

Skarżąca wskazała, że budynek na skutek zaniedbań kierownika jest obarczony szeregiem wad konstrukcyjnych. W związku z brakiem reakcji organu złożyła w sądzie administracyjnym skargę na bezczynność. Rzecznik wyjaśnił, że do zarzucanej bezczynności nie doszło z uwagi na to, że po otrzymaniu sygnału wszczął postępowanie wyjaśniające, które zakończył po 26 dniach umorzeniem z uwagi na przesłanki z art. 100 ustawy Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.). Wojewódzki sąd administracyjny odrzucił skargę. Skarżąca złożyła skargę kasacyjną.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane