Studenci i absolwenci prawa po raz kolejny będą mogli poznać przyszłych pracodawców i wygrać staże w kancelariach prawnych. 17 i 18 marca odbywać się będą V Prawnicze Targi Praktyk i Pracy.
W budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 zaprezentują się kancelarie prawne i firmy związane z branżą, które będą przedstawiały oferty praktyk i staży. Wystawcy opowiedzą też o trendach związanych z rekrutacją i możliwościach rozwoju kariery. Zaangażowanych w imprezę jest ponad 80 organizacji. Oprócz prezentacji firm będą prowadzone szkolenia i warsztaty dla chętnych: m.in. językowe z przekładu prawniczego, o prawie ochrony konkurencji czy z przygotowania umów.
Odbędzie się też symulacja rozprawy sądowej i turniej negocjacyjny. Na uczestników konkursów czekają nagrody, np. płatne praktyki w kancelariach prawnych, karnety wstępu do klubów i teatrów, branżowe szkolenia czy warsztaty, książki, kursy i wiele innych. Zapisy i szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępne są na stronie www.targiprawnicze.pl.
Targi odbędą się pod honorowym patronatem ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. Organizatorami imprezy są Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma BCSystems Sp. z o.o. specjalizująca się w usługach dla branży prawnej.
Dziennik Gazeta Prawna sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.