statystyki

Lokal do głosowania za granicą powinien mieć co najmniej jeden skomplikowany zamek

autor: Urszula Mirowska-Łoskot11.03.2015, 07:22; Aktualizacja: 11.03.2015, 08:09
wybory, głosowanie

Konsul powinien też zadbać, aby lokal wyborczy znajdował się – w miarę możliwości – w obiekcie wyposażonym w ogrodzenia i kraty w oknachźródło: ShutterStock

Konsul ma obowiązek prowadzenia wykazu przekazywanych pakietów wyborczych do głosowania odrębnie dla każdej komisji wyborczej. Tak wynika z rozporządzenia ministra spraw zagranicznych z 23 lutego 2015 r. w sprawie wykazu pakietów wyborczych w głosowaniu korespondencyjnym za granicą (Dz.U. poz. 293). Dzisiaj wchodzi w życie.

„Przyjęte rozwiązania pozwalają na stworzenie klarownej i kompleksowej regulacji postępowania konsula związanego z dostarczeniem pakietów do wyborców głosujących korespondencyjnie za granicą” – uzasadnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zgodnie z rozporządzeniem urzędy konsularne mają prowadzić wykaz pakietów wyborczych w głosowaniu korespondencyjnym w formie elektronicznej. W uzasadnionych przypadkach – w formie papierowej. Do rozporządzenia dołączony jest również wzór formularza takiego wykazu. Znaleźć się tam mają takie informacje jak: imię i nazwisko wyborcy, PESEL (albo numer innego dokumentu potwierdzającego tożsamość), jego adres, potwierdzenie wysłania albo odbioru pakietu wyborczego.

Konsul powinien też zadbać, aby lokal wyborczy znajdował się – w miarę możliwości – w obiekcie wyposażonym w ogrodzenia i kraty w oknach. Powinien on mieć wzmocnione drzwi i co najmniej jeden zamek o skomplikowanym mechanizmie.


Pozostało jeszcze 43% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane