statystyki

Lokal do głosowania za granicą powinien mieć co najmniej jeden skomplikowany zamek

autor: Urszula Mirowska-Łoskot11.03.2015, 07:22; Aktualizacja: 11.03.2015, 08:09
wybory, głosowanie

Konsul powinien też zadbać, aby lokal wyborczy znajdował się – w miarę możliwości – w obiekcie wyposażonym w ogrodzenia i kraty w oknachźródło: ShutterStock

Konsul ma obowiązek prowadzenia wykazu przekazywanych pakietów wyborczych do głosowania odrębnie dla każdej komisji wyborczej. Tak wynika z rozporządzenia ministra spraw zagranicznych z 23 lutego 2015 r. w sprawie wykazu pakietów wyborczych w głosowaniu korespondencyjnym za granicą (Dz.U. poz. 293). Dzisiaj wchodzi w życie.

„Przyjęte rozwiązania pozwalają na stworzenie klarownej i kompleksowej regulacji postępowania konsula związanego z dostarczeniem pakietów do wyborców głosujących korespondencyjnie za granicą” – uzasadnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zgodnie z rozporządzeniem urzędy konsularne mają prowadzić wykaz pakietów wyborczych w głosowaniu korespondencyjnym w formie elektronicznej. W uzasadnionych przypadkach – w formie papierowej. Do rozporządzenia dołączony jest również wzór formularza takiego wykazu. Znaleźć się tam mają takie informacje jak: imię i nazwisko wyborcy, PESEL (albo numer innego dokumentu potwierdzającego tożsamość), jego adres, potwierdzenie wysłania albo odbioru pakietu wyborczego.

Konsul powinien też zadbać, aby lokal wyborczy znajdował się – w miarę możliwości – w obiekcie wyposażonym w ogrodzenia i kraty w oknach. Powinien on mieć wzmocnione drzwi i co najmniej jeden zamek o skomplikowanym mechanizmie.


Pozostało 43% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane