Będą zmiany w postępowaniu dyscyplinarnym komorników. Łatwiej oczyszczą swoje szeregi

autor: Piotr Szymaniak06.03.2015, 07:07; Aktualizacja: 06.03.2015, 08:32
prawo prawnik

Reformy sądownictwa dyscyplinarnego domagają się także notariusze, którzy jesienią 2014 r. złożyli przygotowany przez nich projekt nowelizacji Prawa o notariacie w Ministerstwie Sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianami w postępowaniu dyscyplinarnym. Inaczej wyglądać będzie m.in. doręczanie korespondencji

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Jery(2015-03-20 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma w języku polskim słów dostatecznie obrażliwych na komorników, których w zyciu spotkałem. Cos musi byc w naborze do tego zawodu, ze jest tam tylu s-synów

    Odpowiedz
  • jjjj(2015-03-09 06:19) Zgłoś naruszenie 10

    nawet zlikwidować urlop dla wymigania od odpowiedzialności komorników to też powinno być uwzględnione w
    kodeksie komorniczym

    Odpowiedz
  • sn(2015-03-09 02:00) Zgłoś naruszenie 10

    To co się pisze w mediach to tylko szczyt góry lodowej ,wielkiego bałaganu w RP , który pozostał od czasu PRL, nikt ich porządnie nie prześwietlił ,fakty ,ich wypowiedzi buta, chamstwo,przekręty (opisywane w mediach) i co na to Rząd przez tyle lat był ślepy !!! ??? Ile ludkom i małym firmom wyrządzili krzywd,strat, bo oni nie mają pieniędzy na obronę ,utrzymywanie sztabu doradców i prawników , aby przed takimi łotrami się bronić!

    Odpowiedz
  • pod-komornik(2015-03-08 15:14) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego wszelkich pracowników korporacji ma nie osądzać powoływany TRYBUNAŁ SPOŁECZNY a nie kolesie którzy działają wbrew prawu lub osądzają.
    Zwykły " lud " oceni niezwłocznie i obiektywne szerzącą się PATOLOGIĘ tychże pracowników POŻAL SIĘ BOŻE.
    Szerząca się bezkarność tylko potęguje istniejące zjawiska wśród osób wyjętych spod jurysdykcji prawnej.

    Odpowiedz
  • zniszczony w majestacie prawa(2015-03-07 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie łudzcie się że te wszystkie zapowiadane zmiany prawa wobec działań komorników coś zmienią ta grupa nacechowana jest taką chciwością że znajdą sposób na ominięcie nowych przepisów kto raz wpadnie w ręce komornika to musi wykazać się niesamowitym hartem i zdrowiem
    Ja tego doświadczyłem i doświadczam Ta elita jest chroniona tak przez korporację komorniczą jak i sądy które zawsze znajdą sposób na oddalenie skargi najczęściej pod nazwą (BRAKI FORMALNE ) Mnie zniszczył
    ALE JESZCZE W TYM MIESIĄCU W MEDIACH ZROBI SIĘ GŁOŚNO bo rozsyłam do mediów dowody w swojej sprawi e obrazujące skalę bezprawia

    Odpowiedz
  • Obywatel(2015-03-06 13:37) Zgłoś naruszenie 10

    Co będzie łatwiejsze??? Ktoś sądzi że działali sami,na własną rękę bez osłony ze str sądów i prokuratury o policji nie wspomnę to jest idiotą.

    Odpowiedz
  • zagubiona(2015-03-06 10:19) Zgłoś naruszenie 10

    W projekcie zmian powinna sie też znaleźć zapis odnośnie naliczenia kosztów komorniczych od niespłaconych należności w przypadku naliczenia kosztów egzekucyjnych od kilkunastu długow w stosunku do jednego wierzyciela . W moim przypadku komornik naliczył sobie koszty od niespłaconych należności od wszystkich tj.45 tytułow w stosunku do jednego wierzyciela w tym przypadku ZUS. Przecież komornik nie wysłal 45 listów , nie zablokował 45 razy kont a naliczył sobie koszty od każdego tytułu. Każdą taką czynność robił tylko raz.. Koszty wyniosły więcej niż dług. Czy ktoś ma podobny problem. Spłaciłabym koszty jeśli byłyby realne - tj.od całości niespłaconych wierzytelności i mogłabym skorzystać z abolicji składek ZUS a tak to dalej brnę w długi. Czy jest jakaś szansa na na wyjaśnienie tej sparwy. Jak ktoś może to proszę o pomoc

    Odpowiedz
  • Yapi(2015-03-06 09:47) Zgłoś naruszenie 10

    To ciekawe, komornik musi odebrać pismo osobiście, a mi sąd wysyłał pisma na mój stary adres, pod którym dawno nie mieszkam i uznano, że zostały skutecznie doręczone. Na tej podstawie sąd nadał tytuł egzekucyjny a komornik z łatwością ustalił mój nowy adres i zawiadomił mnie o wszczęciu postępowania, a działania podjął zanim ja dostałem pismo. Zanim sąd rozpatrzył pozytywnie moje odwołanie to komornik już zdążył zablokować moje rachunku bankowe.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2015-03-06 09:21) Zgłoś naruszenie 10

    A mnie się marzy stan, w którym we wszystkich grupach należących do "kasty Jaśnie Nami Rządzących" pojawi się chęć jednorazowego i skutecznego samooczyszczenia oraz, że to - po prostu - zostanie zrobione. Filozofia, że "każdy ma prawo bładzić i wszystkie wpadki profesjonalistów w każdej danej dziedzinie mają być wybaczone po wypowidzeniu słowa przepraszam" jest dla mnie gorzkim żartem, a jednocześnie krańcową arogancją. Ci ludzie biorą za swoją pracę pieniądze i mają kompetencje do robienia dużej krzywdy innym, więc powinni być święci !

    Odpowiedz