Zmiany w prawie jazdy: Baza pytań egzaminacyjnych jest coraz większa

autor: Tomasz Żółciak23.02.2015, 08:08; Aktualizacja: 23.02.2015, 11:22
Kobieta przed komputerem

Od 2013 roku nowe egzaminy wzbudzają wiele kontrowersji wśród zdającychźródło: ShutterStock

Rząd obiecuje, że upubliczni zadania z testów. Ale jednocześnie zostawił furtkę, przez którą liczba pytań będzie mogła rosnąć w nieskończoność

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • POLSKI KIEROWCA(2015-05-19 01:34) Zgłoś naruszenie 10

    MOŻE JAK ZMIENI SIĘ PARTIA RZĄDZĄCA TO WRESZCIE WSZYSTKO WRÓCI DO NORMY, BO P.O. TYLKO UTRUDNIA ŻYCIE WSZYSTKIM POLAKOM I CAŁEJ POLSCE:)

    Odpowiedz
  • ...(2015-02-25 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    niestety ale wiedza o przepisach ruchu drogowego jest zerowa, widać to szczególnie pod marketami gdzie nie ma znaków i już większość nie wie jak jechać, reguła prawej strony nie istnieje dla 90% kierowców, dla większości obowiązuje zasada jadę prosto to mam pierwszeństwo...szok

    Odpowiedz
  • kierowca(2015-02-23 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    To jest obłęd,w celu wyłudzania pieniędzy ,od kandydatów na kierowców,a nie żadna troska o bezpieczeństwo.Tyle i aż tyle.

    Odpowiedz
  • bre(2015-02-23 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    tam od razu obłęd...ogólny procent zdawalności pozostal mniej wiecej na tym samym poziomie..teraz trudniej przejsc testy, ktore sa tansze w sprawdzaniu niz egzamin praktyczny...kiedy pan na placu wychodził z linijka i mierzyl odstep od lusterek do konca wyznaczonego miejsca (bodajze mialo byc po 20 cm z kazdej strony). Teraz dostajesz pytania masz znac prawidlowa dlugosc drazka zmiany biegów (to pytanie jakie miala moja żona; dotad nie wiem gdzie mialbym na to znalezc odpowiedz). Zawsze chodzilo o pieniazki i tu sie niewiele zmienilo, choc obecnie oblewanie egzaminow jest tansze:)

    Odpowiedz
  • cvv(2015-02-23 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    I dopóki nie zacznie się używać latarni w dodatkowych celach, nic się nie zmieni.

    Odpowiedz
  • Adi(2015-03-04 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Najmądrzejsi c kierowcy, którzy już mają prawko, źle wam się w RP jeździ? Za glupi ludzie, za kiepskie drogi?a może kiepskiej baletnicy, przeszkadza rąbek u spódnicy? Jak się wam tu nie podoba, najeżdzacie na rodaków, na ten kraj, to ************* stąd, bezrobocie się zmniejszy, a i tłok w marketach też xD burakom dziękujemy

    Odpowiedz
  • j.(2015-03-08 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    A może nie powinno być wcale żadnej "bazy pytań", tylko sprawdzanie wiadomości przyszłego kierowcy na podstawie rozmowy, w której można zadać dowolne pytanie na temat oczywiście? Testowy sposób sprawdzania wiedzy został już dobrze skompromitowany w szkolnictwie, zresztą podobnie, jak pisanie tych wszystkich prac dyplomowych, magisterskich itp. Po co to komu? Czy nie warto wreszcie pomyśleć o zupełnie innych, bardziej adekwatnym sposobie sprawdzania wiedzy? A tak, to ludzie się uczą na pamięć tych pytań i odpowiedzi, może nawet nie rozumiejąc, o co chodzi, a niektóre idiotyczne przykłady służą, jako dowcipy. Ja pamiętam takie pytanie z dawnych lat: "Jak należy sygnalizować skręt w lewo?" Odpowiedź prawidłowa: "Wyraźnie i zawczasu!"

    Odpowiedz
  • qwddgfhbedfgg(2015-03-09 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli też się uczyłeś bezmyślnie skoro śmieszy cię tak proste pytanie
    Wyraźnie i odpowiednio wcześnie sygnalizowany manewr skrętu to nic nadzwyczajnego
    to jest lepsze:

    "która z wymienionych korzyści jest efektem używania zwalniacza retardera"

    "jakie są obowiązkowe światła odblaskowe tylne inne niż trójkątne "

    Odpowiedz
  • termit(2015-04-30 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    bo ci w żądzie mają dałna nie wyleczalne

    Odpowiedz
  • Piotr(2015-07-04 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie pytania można znaleźć tutaj http://zalogowany.pl/page/baza-pytan-online

    Odpowiedz
  • arkadiusz(2016-12-15 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    najlepsze testy sa na prawo-jazdy-360 inne nie sa warte ceny i uwagi. Kazde pytanie wyjasnione z kodeksu drogowego, znakow drogowych, pierwszej pomocy co bardzo ulatwia nauke, sam zdalem za 1 podejsciem 74/74 Wszystkie pytana w WORD identyczne. POLECAM!

    Odpowiedz
  • Mietek(2017-02-09 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sie uczylem na plytce od Grupy IMAGE i na testach online http://testyonline.grupaimage.eu.

    Odpowiedz