statystyki

SN przekazał sprawę Mariusza T. innemu sądowi

29.01.2015, 10:52; Aktualizacja: 29.01.2015, 11:25

Sprawą Mariusza T., oskarżonego o posiadanie pornografii dziecięcej będzie zajmował się Sąd Rejonowy w Gostyninie - postanowił SN.

O przekazanie sprawy wystąpił Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich, w którym miała się ona pierwotnie toczyć. Argumentował, że wymaga tego dobro wymiaru sprawiedliwości.

Sąd Najwyższy podzielił to tłumaczenie. Uznał, że szczególny status oskarżonego nie pozwala na przetransportowanie go i ewentualne osadzenie w zakładzie karnym w pobliżu Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich. A z kolei każdorazowe dowożenie go mogłoby spowodować znaczne utrudnienia organizacyjne i doprowadzić do przewlekłości postępowania.

Zdaniem Sądu Najwyższego dobro wymiaru sprawiedliwości należy postrzegać, jako konieczność stworzenia takich warunków, aby sprawa toczyła się sprawnie, a rozstrzygnięcie zapadło bez zbędnej zwłoki. Z tych względów wybór Sądu Rejonowego w Gostyninie jest uzasadniony.


Pozostało 29% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane