statystyki

Jędrzej Klatka - człowiek, który oddycha prawem

autor: Piotr Szymaniak23.01.2015, 09:33

Lubi pracować na swoim i po swojemu. Dla relaksu czyta specjalistyczne książki, świetnie wykłada i potrafi się dobrze sprzedać. I już dawno nie jest tylko synem swojego ojca. Teraz Jędrzej Klatka będzie przewodniczył polskiej delegacji CCBE.

Szacuje się, że 80 proc. przepisów dotyczących prawników powstaje w Brukseli. W imieniu adwokatów i radców prawnych projekty rozporządzeń i dyrektyw monitoruje Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (Council of Bars and Law Societies of Europe). CCBE reprezentuje ponad milion prawników. Zgodnie z przyjętą przez samorząd adwokacki i radcowski zasadą rotacji, w tym roku na stanowisku przewodniczącego polskiej delegacji adwokat Dominikę Stępińską-Duch zastąpił radca - Jędrzej Klatka.

Jest synem Zenona Klatki, znanego katowickiego prawnika. Dom rodzinny był tak przesiąknięty prawem, że już w podstawówce mały Jędrek opracowuje regulamin porządku domowego. – Natomiast pierwsza umowa, jaką napisałem, regulowała zasady prowadzenia wojny między indiańskimi plemionami Apaczów i Komanczów – wspomina po latach Jędrzej Klatka. Zanim zabawa przerodziła się w zawód, w klasie maturalnej rozważał jeszcze pójście na anglistykę, ale ojciec zasugerował, że stać go na coś więcej.

Choć kiedy zdecydował się zdawać na prawo, zdałem sobie sprawę, że ówczesne podręczniki do historii były na fatalnym poziomie. Przez pół roku pomagałem mu, pisząc opracowania, dzięki którym mógł nadrobić zaległości. I na tym moje zasługi się kończą. Resztę zawdzięcza sobie – wspomina Klatka senior. – Pamiętam też, że gdy rok po uzyskaniu przez niego dyplomu radcowskiego powiedziałem, że przecież jeszcze nic nie umie, bardzo się obraził. Muszę powiedzieć, że w dalszej karierze udowodnił mi, że jednak tak nie jest. Teraz już od wielu lat to on zarządza kancelarią, i robi to w bardzo nowoczesny sposób – podkreśla ojciec.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane