statystyki

Zaniechanie obrońcy nie może szkodzić oskarżonemu

autor: Anna Krzyżanowska12.01.2015, 07:32; Aktualizacja: 12.01.2015, 07:33
Sprawa dotyczyła trzech mężczyzn, skazanych przez sąd rejonowy za pobicie na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Sprawa dotyczyła trzech mężczyzn, skazanych przez sąd rejonowy za pobicie na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.źródło: ShutterStock

Zawinione przez pełnomocnika niedotrzymanie terminu zawitego jest niezależne od oskarżonego i nie może go obciążać. Tym samym uzasadnia przywrócenie mu tego terminu. Przypomniał o tym Sąd Najwyższy w postanowieniu.

Sprawa dotyczyła trzech mężczyzn, skazanych przez sąd rejonowy za pobicie na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku uzgodnili oni ze swoim obrońcą, że zaskarżą niekorzystne dla siebie orzeczenie. Dali temu wyraz, składając odpowiednie oświadczenie na druku firmowym swojego prawnika.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • obserwator(2015-01-12 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Przede wszystkim powinno być ustawowe ograniczenie prawne co do ilości spraw prowadzonych jednoczesnie przez jednego pełnomocnika. Co to za prawo, które pozwala na substytucję substytucji substytucji? To jakas paranoja! Trudno sie potem dziwić, że zapomninają o terminach! Żaden z nich jednak nie zapomni ściagnąc nalezności od klienta.

    Odpowiedz
  • psps(2015-01-12 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    Za takie coś prawnik powinien być zobowiązany zwrócić wszystkie opłacone przez klienta pieniądze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane