Będzie kontrola NIK w sprawie umów jakie zawierał Sąd Najwyższy z wydawnictwami?

autor: Ewa Ivanova09.01.2015, 15:53; Aktualizacja: 09.01.2015, 15:54

Na razie z taką prośbą do Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa NIK wystąpił poseł Przemysław Wipler. „Zwracam się do Pana z prośbą o rozważenie możliwości wszczęcia kontroli w Sądzie Najwyższym na podstawie art. 6 ust. 1 i art. 28a ust. 2 ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. Moje wątpliwości dotyczą umów zawieranych przez Sąd Najwyższy z przedsiębiorstwami rynku wydawniczego” - wskazuje w swym piśmie poseł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Joanna Żakowska(2015-01-11 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw trzeba się zapytać TK czy zgodne jest z konstytucją , że sędziowie są ludźmi nieuczciwymi ? Jak najszybciej , dla dobra społeczeństwa , powinna być zmiana z sędzia jest niezawisły na musi być niezawisły . Sędziowie w Polsce to ciągle krwawi komuniści lub ich potomkowie { np. skład komisji wyborczej} . Coś tu nie tak . Swoją stronniczością chronią resztę władzy . No nie na tym polega demokracja i wolność . Jak za komuny trzeba bać się władzy a oni nazywają to" szacunkiem."

    Odpowiedz
  • bordyb(2015-01-09 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast najpierw wyjaśnić wszystkie wątpliwości na bazie obowiązujących przepisów dowodząc tym samym że sędziowie SN są czyści jak łza to przy milczącej aprobacie wszystkich "niezawisłych" sędziów składa się wniosek do TK uniemożliwiający kontrolę. Tak samo jak przy stwierdzeniu prominentnych sędziów że wybory nie zostały sfałszowane, które to stwierdzenie wydane zostało zanim wszczęto jakiekolwiek postępowania sprawdzające, żaden "niezawisły" się temu nie przeciwstawił. To towarzystwo z peerelowskim rodowodem trzeba rozgonić w trzy d... bo deprawują młodych i stworzyć od podstaw nowy wymiar sprawiedliwości !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane