Od 2015 roku zmiany w zasiłku pogrzebowym. Zobacz, komu będzie przysługiwał

autor: Agnieszka Brzostek30.12.2014, 07:00; Aktualizacja: 30.12.2014, 10:01
Nie zmieni się wysokość zasiłku pogrzebowego - tak jak do tej pory będzie wynosił 4 tys zł.

Nie zmieni się wysokość zasiłku pogrzebowego - tak jak do tej pory będzie wynosił 4 tys zł.źródło: ShutterStock

W 2015 roku zasiłek pogrzebowy będzie przysługiwał także po śmierci dziadków, dzieci w rodzinie zastępczej oraz osób, nad którymi ustanowiono opiekę prawną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • podatnik(2015-02-18 16:09) Zgłoś naruszenie 110

    A ja proponuję, by wszystkie pogrzeby urzędników państwowych kosztowały podatników do wysokosci 4tys zł. I ani grosza więcej! To tak dla sprawiedliwości społecznej...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • konajacy(2015-01-15 11:11) Zgłoś naruszenie 80

    jakoś nie piszą że przepadają wszystkie oszczędności ZUS osoby zmarłej znacznie przekraczające zasiłek pogrzebowy choć w innych krajach te oszczędności oddawane są dla rodziny zmarłego -ale POlak potrafi tylko kraść to jeden okrada drugiego nawet umarłego

    Odpowiedz
  • powinno(2014-12-30 16:17) Zgłoś naruszenie 51

    Powinno być 6000 zł ale złodziejski rząd PO-PSL dwa tysiące ukradł Polakom.

    Odpowiedz
  • piotr(2015-01-03 16:35) Zgłoś naruszenie 41

    tych ze Smoleńska chowali trzykrotnie, dużo na to wydali, zabrali po 2 tys. ogółowi, ktoś musiał za to zapłacić...

    Odpowiedz
  • PawełQ(2015-02-01 20:37) Zgłoś naruszenie 40

    Jeżeli osoba biedna pochowa bliskiego ma podwójny problem ten zasiłek który nie starcza na pochowanie osoby bliskiej zaliczany jest do dochodu,jeżeli pożyczy by jej starczyło to też będzie dochód,mało tego spłacane raty równiez podwyzszają jej dochód.Kiedyś nie wierzyłem,że może powstać tak bzdurne prawo ale nasz kraj daje rade !!!.

    Odpowiedz
  • Myślący(2015-03-01 15:43) Zgłoś naruszenie 31

    A kiedy podniosą zasiłek dla bezrobotnych ten co o tym powie i będzie walczył w sejmie ma robotę na kolejne 4 lata

    Odpowiedz
  • sawer(2016-03-03 20:59) Zgłoś naruszenie 20

    Jak tu być Polakiem kiedy nawet z zasiłkiem pogrzebowym jest problem jeżeli chowany biedny i chowajacy bezrobotny ! Masakra j....ć taki kraj , a gdzie te wszystkie składki zus-e , zagrabione przez Pl a zapomniane w ostatniej posłudze nawet tych marnych 4 tys zł nie dają !

    Odpowiedz
  • egon emeryt(2015-03-08 11:36) Zgłoś naruszenie 21

    Teraz szczekacie i szczekacie , a kto ich wybrał w wyborach ??? Sami ich wybraliśmy !!! Trzeba było myśleć co te partie prezentują a nie słuchać co obiecują !!! Dobrze nam tak , skoro naród Polski jest taki głupi !!!

    Odpowiedz
  • viatrak(2015-01-03 14:55) Zgłoś naruszenie 20

    Złodziejski i bandycki - tak należy nazwać ten gest rządu dla ostatniej posługi ubezpieczonego. Bo czym jak nie godną odprawą powinien być tzw. zasiłek pogrzebowy, dla zdychającego emeryta lub rencisty? Za 4 tysiące nie da się zutylizować ciała zmarłego. Rodziny muszą dopłacać do pochówku a gdy nie mają z czego to na straży stoją banki, SKOKi i chwilówki. Przecież Rząd rękoma ZUSu powinien podziękować denatowi, że uwolnił budżet od dalszych wypłat świadczeń. Chyba nie będzie to żadna zasrana łaska by pochować byłego beneficjenta na koszt ZUS? I Nie roszczę sobie pretensji do pomników, specjalnego ceremoniału tylko zwykłe przyklepanie łopatą na cmentarzu.
    Przepraszam, że nie przepraszam za wulgaryzm.

    Odpowiedz
  • tutejszy(2014-12-30 21:16) Zgłoś naruszenie 10

    KK posłów pochowa gratis za dotacje dla nich

    Odpowiedz
  • rozczarowany(2015-01-11 19:41) Zgłoś naruszenie 11

    Swołocz Tusek ograbił Polske i chejże do Instytucjii Europejskiej, a tam juz Frau Merkel ustawi pachołka tak że do reszty będziemy uzależnieni od IV Rzeszy Niemieckiej .

    Odpowiedz
  • Marek(2015-03-02 10:42) Zgłoś naruszenie 10

    To jest ustawa.Kogo stać pochować człowieka za 4000zł ( Na koszt państwa byli pochowani ludzie którzy ginęli w katastrofie czy też na osobę przeznaczali 4000zł)na takie rządy zabrać 2000zł,to jest złodziejstwo bo ludzie muszą zasięgać pożyczek bo 4000tys. nie wystarcza.A w kwocie 6000zł to była akurat kwota żeby człowieka pochować .Proponuję,temu co wniosek taki złożył o zmianę kupić plac,opłacić cmentarz ,trumnę za 4000zł a to pewnie poseł ma kas jak lodu i zakupione miejsce i GROBOWIEC na cmentarz,bija w najbiedniejszych ,bo Ci się nie wybronią ,walczą wtedy z opłatami za wszystko a zmarły odchodzi w awanturze z tego świata.Taki to kraj

    Odpowiedz
  • W całości do US?(2014-12-30 11:44) Zgłoś naruszenie 10

    Zasiłek to dochód..
    .więc ma się rozumieć ...łup go podatkiem dochodowym, no i 23% VAT od każdej czynności związanej z pochówkiem.

    I już łącznie z 50% zabrane - Ale to MAŁO.

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-01-04 01:11) Zgłoś naruszenie 01

    a gdzie jest ta podwyzka emerytury ktora miala byc w kwocie 36 zl 2015 r ?

    Odpowiedz
  • darex(2015-02-18 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    niestety na podstawie osobistych doświadczeń z organizacją pochówku muszę stwierdzić, że 4000,- pln to za mało aby załatwić to w Warszawie. Kto szacował koszty pogrzebów ? aby ustalić zasiłek pogrzebowy na takim poziomie.
    Zyczę wszystkim tym co głosowali w Sejmie za zmniejszeniem kwoty aby posiadali liczne rodziny i musieli korzystać z organizacji pochówku raz w miesiącu przez następne 30 lat.

    Odpowiedz
  • MT(2015-03-02 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9. -podwyżka 36+27 zł będzie w marcu, jak zwykle. Wcześniej zasiłek pogrzebowy był podnoszony co kwartał (nawet 300zł, co oczywiście szło z naszych podatków) a w ślad za tym ceny Zakładów pogrzebowych też rosły. Byłam za wstrzymaniem tych podwyżek, ale nie spodziewałam się , że Tusk zabierze 2 tysiące. Nie orientuję się, ale myślę, że Zakłady pogrzebowe też obniżyły swoje ceny.

    Odpowiedz
  • No i(2014-12-31 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam mam pytanie do niejakiego Tuska Donalda i Kopacz Premier.

    Czy od zasiłku POgrzebowego należy odprowadzić także składke na ZUS ,podatek VAT i POdatek dochodowy?

    Odpowiedz
  • ARLUKOWICZ ROZWIAZUJE PROBLEM(2014-12-30 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Kroki poczynione przez MINISTRA eutanazji przynosi Zyski . Tylko umierac ! ! !

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-12-31 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    tutejszy, a czy zakłady pogrzebowe dostają dotacje, bo na ile się orientuję to właśnie te zakłądy tak kalkulują wycenę aby jeszcze troche dopłacic oprócz zasiłku

    Odpowiedz