Wanda Nowicka: Prokuratorzy bagatelizują akty przemocy domowej

27.11.2014, 15:02; Aktualizacja: 27.11.2014, 15:57

Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu wystąpiła do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o udzielenie wyjaśnień dotyczących działań i zasad postępowania prokuratury w sprawach związanych z przemocą domową.

Wątpliwości Nowickiej powstały na kanwie sprawy 52-letniego mieszkańca Jarocinia, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką. Mimo wysokiego stopnia brutalności popełnionych przez niego czynów ( przedstawiono mu m.in. zarzuty rozpijania 12-letniej córki i znęcania się nad rodziną ) prokurator zastosował wobec niego jedynie środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu spożywania alkoholu.

W efekcie mężczyzna wrócił do domu, a matka z dwoma córkami w obawie o swoje zdrowie i życie, musiały wynieść się do specjalnego ośrodka.

W ocenie wicemarszałek Sejmu niezrozumiałe jest to, że wobec podejrzanego nie zastosowano tymczasowego aresztowania lub co najmniej nakazu opuszczenia mieszkania, które zajmował wspólnie z pokrzywdzonymi. Nie zakazano mu również zbliżania się do ofiar i kontaktu z nimi.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane