Właścicielowi psa, który pogryzł człowieka, grozi nawet więzienie

autor: Urszula Lawina10.11.2014, 20:00
pies

Za pogryzienie człowieka przez psa grozi właścicielowi odpowiedzialność karna.źródło: ShutterStock

W ciemnej uliczce napadł na panią Idę pies i wbił kieł w jej łydkę. Kobieta wezwała przez komórkę policję. – Całej sprawy by nie było, gdyby pan trzymał psa na smyczy i w kagańcu, bo od razu widać, że to krewki zawodnik – zauważył policjant, spoglądając na warczącego czworonoga, na oko krzyżówkę rottweilera z wilczurem.

Mężczyzna jednak twierdził, że jego pies nie należy do ras niebezpiecznych, więc nie ma obowiązku wyprowadzania go w kagańcu i na smyczy. – Ja uważam, że powinien ponieść odpowiedzialność, ale nie wiem, co mam zrobić, by tak się stało – pisze czytelniczka. – A może nic mu nie grozi – zastanawia się poszkodowana kobieta.

Jeśli właściciel psa nie zachowa ostrożności i narazi na niebezpieczeństwo osoby trzecie – w tym wypadku panią Idę, która doznała uszczerbku na zdrowiu – powinien ponieść karę. Nasza czytelniczka powinna udać się do biegłego lekarza po opinię, na ile to pogryzienie jest niebezpieczne dla zdrowia.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2014-11-10 20:48) Zgłoś naruszenie 00

  A inny łańcuchowy , który spuścił rodzinę pod most , a głowę tej rodziny zainspirował do obwieszenia się na stryku
  - na przykład - nadal sobie uprawia swój szemrany proceder , a jego "właściciele" , to już - spokojna głowa .
  I tak sobie myślę , że dobrze byłoby policzyć te krzywdy wyrządzone ludziom przez jednych , i tych drugich łańcuchowych .
  Ot tak , dla porównania . I z ciekawości .

  Odpowiedz
 • antypies(2014-11-10 22:08) Zgłoś naruszenie 01

  Przede wszystkim to moim zdaniem powinien obowiązywać ZAKAZ TRZYMANIA PSÓW W BLOKACH i surowe kary za łamanie tego zakazu! Uważam, bowiem, że można sobie trzymać nawet krokodyla, ale pod warunkiem, że to nie będzie uciążliwe, ani niebezpieczne dla sąsiadów. A psy, jak to psy: hałasują, no i brudzą, nie mówiąc już o możliwości pogryzienia bliźniego Pana takiego pieska. Zwłaszcza po zimie osiedla wyglądają, jak wielka psia latryna, bo w zimie psy robią kupę gdzie popadnie, także tam, gdzie jest przysypany śniegiem chodnik, no a przecież hańbą dla psiarza byłoby sprzątanie po swoim pieseczku! Ponieważ nie chcą sprzątać, powinien obowiązywać całkowity zakaz! Nie wiem, czy ustawowy, czy w drodze uchwały gminy, jeśli prawo na to pozwala, ale to byłoby najlepsze wyjście. Mieszkam akurat w mieście, w którym jest pies na psie i psem pogania. Mam tego dosyć, zwłaszcza słuchania głośnego szczekania i chodzenia po chodniku slalomem pomiędzy psimi kupami!

  Odpowiedz
 • Anonimek(2019-12-11 23:45) Zgłoś naruszenie 00

  Antypies to wez. Sobie kredyt lachu i kup se dom nikt nie kaze mieszkac ci w bloku

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane