statystyki

Właścicielowi psa, który pogryzł człowieka, grozi nawet więzienie

autor: Urszula Lawina10.11.2014, 20:00
pies

Za pogryzienie człowieka przez psa grozi właścicielowi odpowiedzialność karna.źródło: ShutterStock

W ciemnej uliczce napadł na panią Idę pies i wbił kieł w jej łydkę. Kobieta wezwała przez komórkę policję. – Całej sprawy by nie było, gdyby pan trzymał psa na smyczy i w kagańcu, bo od razu widać, że to krewki zawodnik – zauważył policjant, spoglądając na warczącego czworonoga, na oko krzyżówkę rottweilera z wilczurem.

Mężczyzna jednak twierdził, że jego pies nie należy do ras niebezpiecznych, więc nie ma obowiązku wyprowadzania go w kagańcu i na smyczy. – Ja uważam, że powinien ponieść odpowiedzialność, ale nie wiem, co mam zrobić, by tak się stało – pisze czytelniczka. – A może nic mu nie grozi – zastanawia się poszkodowana kobieta.

Jeśli właściciel psa nie zachowa ostrożności i narazi na niebezpieczeństwo osoby trzecie – w tym wypadku panią Idę, która doznała uszczerbku na zdrowiu – powinien ponieść karę. Nasza czytelniczka powinna udać się do biegłego lekarza po opinię, na ile to pogryzienie jest niebezpieczne dla zdrowia.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2014-11-10 20:48) Zgłoś naruszenie 00

  A inny łańcuchowy , który spuścił rodzinę pod most , a głowę tej rodziny zainspirował do obwieszenia się na stryku
  - na przykład - nadal sobie uprawia swój szemrany proceder , a jego "właściciele" , to już - spokojna głowa .
  I tak sobie myślę , że dobrze byłoby policzyć te krzywdy wyrządzone ludziom przez jednych , i tych drugich łańcuchowych .
  Ot tak , dla porównania . I z ciekawości .

  Odpowiedz
 • antypies(2014-11-10 22:08) Zgłoś naruszenie 01

  Przede wszystkim to moim zdaniem powinien obowiązywać ZAKAZ TRZYMANIA PSÓW W BLOKACH i surowe kary za łamanie tego zakazu! Uważam, bowiem, że można sobie trzymać nawet krokodyla, ale pod warunkiem, że to nie będzie uciążliwe, ani niebezpieczne dla sąsiadów. A psy, jak to psy: hałasują, no i brudzą, nie mówiąc już o możliwości pogryzienia bliźniego Pana takiego pieska. Zwłaszcza po zimie osiedla wyglądają, jak wielka psia latryna, bo w zimie psy robią kupę gdzie popadnie, także tam, gdzie jest przysypany śniegiem chodnik, no a przecież hańbą dla psiarza byłoby sprzątanie po swoim pieseczku! Ponieważ nie chcą sprzątać, powinien obowiązywać całkowity zakaz! Nie wiem, czy ustawowy, czy w drodze uchwały gminy, jeśli prawo na to pozwala, ale to byłoby najlepsze wyjście. Mieszkam akurat w mieście, w którym jest pies na psie i psem pogania. Mam tego dosyć, zwłaszcza słuchania głośnego szczekania i chodzenia po chodniku slalomem pomiędzy psimi kupami!

  Odpowiedz
 • Anonimek(2019-12-11 23:45) Zgłoś naruszenie 00

  Antypies to wez. Sobie kredyt lachu i kup se dom nikt nie kaze mieszkac ci w bloku

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane