Zdradzony też odpowiada za rozwód

07.11.2014, 05:35

Jeżeli reakcja małżonka na zdradę partnera była zbyt gwałtowna, sąd może uznać go za współwinnego rozpadu małżeństwa - piszą adw. Agnieszka Szczęsna-Krajewska i adw. Kamila Podwapińska.

Wina w rozkładzie pożycia małżeńskiego, to jedna z okoliczności mających wpływ na zakres roszczeń stron w procesie rozwodowym. Choć ocena tego czy w ogóle, a jeżeli tak, to która ze stron jest odpowiedzialna za rozpad pożycia małżeńskiego należy do sądu. A partnerom pozostaje dostarczyć materiał dowodowy.

Wina w rozkładzie związku małżeńskiego nie ma swojego jednego oblicza. Jej zaistnienie uzależnione jest od konkretnej sprawy i ocenianie w odniesieniu m.in do zasad współżycia społecznego.

Nie jest bowiem tak, że jeden i ten sam opis stanu faktycznego zostanie w każdej sprawie potraktowany identycznie. Istotne są bowiem okoliczności zaistniałe przed rozpadem związku małżeńskiego, które miały wpływ na rozkład pożycia, jak również późniejsze zachowanie stron.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane