statystyki

Komornicy domagają się od prokuratorów zapłaty kosztów egzekucyjnych

autor: Ewa Ivanova21.10.2014, 07:10; Aktualizacja: 21.10.2014, 10:06
Szef prokuratury dostrzegł rozbieżności w wykładni przepisów przy rozpoznawaniu skarg prokuratorów na czynności komorników.

Szef prokuratury dostrzegł rozbieżności w wykładni przepisów przy rozpoznawaniu skarg prokuratorów na czynności komorników.źródło: ShutterStock

Czy prokurator zlecający komornikowi wykonanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym jest zwolniony od ponoszenia kosztów tego postępowania, czy też ma obowiązek je pokryć?

Takie zagadnienie prawne postawił prokurator generalny we wniosku o rozstrzygnięcie przez skład siedmiu sędziów Sądu Najwyższego (sygn. akt III CZP 96/14).


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • W.(2014-10-21 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedź jest oczywista. Komornik nie pracuje za darmo.

    Odpowiedz
  • Karlik(2014-10-22 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Prokurator nie płaci "ze swoich" za zabezpieczenie, tylko płaci Skarb Państwa. Komornik natomiast jest na własnym rozrachunku i nie ma żadnego finansowania z zewnątrz, np Skarbu Państwa tylko żyje z opłat egzekucyjnych, więc niby dlaczego ma coś robić za darmo, czyli de facto na swój koszt wykonywać zabezpieczenia prokuratorskie ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane