statystyki

Co zrobić gdy sprawca stłuczki nie zamierza się przyznać

autor: Piotr Pieńkosz14.10.2014, 17:00; Aktualizacja: 12.11.2014, 11:47
stłuczka-wypadek-zdarzenie drogowe

Oświadczenie o zdarzeniu drogowym jest dokumentem, który służy do ustalenia przebiegu stłuczki oraz osób w niej uczestniczących.źródło: ShutterStock

Dużo czytam o tym, że w razie stłuczki trzeba spisać wspólne oświadczenie uczestników potwierdzające przebieg zdarzenia, bo to ważne z punktu widzenia dochodzenia środków z ubezpieczenia – pisze pan Dariusz. – Co się jednak stanie, gdy sprawca wypadku nie zechce podpisać takiego dokumentu. Czy wówczas nie uzyskam pieniędzy od ubezpieczyciela – pyta czytelnik.

Oświadczenie o zdarzeniu drogowym jest dokumentem, który służy do ustalenia przebiegu stłuczki oraz osób w niej uczestniczących. To pokazuje jego wagę. Zgłaszając u ubezpieczyciela szkodę komunikacyjną, musimy dysponować danymi sprawcy stłuczki – od tego zależy, z czyjej polisy będą naprawione szkody. Wspomniane oświadczenie jest spisywane właśnie m.in. po to, żeby takie informacje zdobyć. Dokument można spisać odręcznie lub skorzystać z dostępnych w internecie wzorów. Przygotowanie oświadczenia pozwoli też uniknąć kontaktu z policją, która nie musi być wzywana, jeżeli w stłuczce nie było rannych i żaden z uczestników nie znajduje się pod wpływem alkoholu.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • $(2014-10-14 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    ...wzywać Policję. bez tego ubezpieczyciel nie uzna kto winny i nie wypłaci odszkodowania...a oświadczenie sprawcy wykorzystać w ubikacji do podtarcia...takie są polskie realia.

    Odpowiedz
  • ala23(2014-10-14 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    ktos tu szuka zysku ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane