Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje: Rejestr Dłużników Niewypłacalnych bez alimenciarzy

13.10.2014, 07:49; Aktualizacja: 13.10.2014, 07:50

W tej chwili do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych (RDN) prowadzonego w ramach Krajowego Rejestru Sądowego trafiają dane dłużników, których zaległości alimentacyjne przekraczają sześć miesięcy. Do złożenia wniosku o wpis takiego dłużnika do rejestru zobowiązany jest komornik. Chodziło o to, by zmotywować niesolidnych rodziców do wywiązania się ze zobowiązań, ale zdaniem resortu sprawiedliwości ten cel nie został zrealizowany.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • problem(2014-10-13 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rejestr dłużników niewypłacalnych obejmie 100% dorosłych przy stosowaniu obecnych kryteriów uprawniających do wpisu.Wszystkie umowy, i te alimentacyjne są zawierane między stronami /ludzie najczęściej/. Każda umowa niesie ryzyko realizacji /mamusie walczą dzielnie z tatusiami, tatusiowie tracą pracę lub zdrowie, firmy padają,właściciele nawet umierają/. Roczna karencja dla dłużnika to minimum przed dokonaniem wpisu.

    Odpowiedz
  • 53 letni ojciec nie mogący spłacić alimentów(2020-09-04 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo Sprawiedliwości powinno w pierwszej kolejności obniżyć koszty jakie nakładają komornicy. Hańbą jest to że opłata komornicza pokrywa większą część potrącanych z pensji pieniążków. Komornicy manipulują zadłużeniami jak chcą mówiąc że dany dług ma pierwszeństwo a po upływie jakiegoś czasu zmienia decyzję robiąc z długów huśtawkę w celu uniemożliwienia jak najszybszych spłat (dłużnik utrzymuje komornika długimi latami) Problemem ogromnej ilości długów alimentacyjnych są KOMORNICY ponieważ ludzie nie chcą ich utrzymywać dlatego zatrudniają się w szarych strefach które istnieją między innymi przez takie procedury komornicze

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane