statystyki

Wywłaszczenie to zbyt surowa kara

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz03.10.2014, 08:00; Aktualizacja: 03.10.2014, 08:12
Co jeszcze się zmieni w KRS

Co jeszcze się zmieni w KRSźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Porządkowanie Krajowego Rejestru Sądowego nie może przypominać procesów wywłaszczeniowych ani naruszać konstytucji. A takie ryzyko rodzą propozycje zmian

Istnienie w obrocie gospodarczym martwych podmiotów wpisanych do KRS – lub do zamkniętego już 1 stycznia 2001 r. poprzedniego rejestru handlowego – jest sprzeczne z domniemaniem prawdziwości wpisu i funkcjami rejestru. Podmioty, które nie wykazują żadnej aktywności, nie wykonują obowiązków rejestrowych, nie składają sprawozdań finansowych, nie prowadzą działalności i nie posiadają majątku, nie powinny w nim widnieć. Uporządkować tę sytuację ma projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o KRS oraz niektórych innych ustaw.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ssrej(2014-10-03 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    To jest po prostu niemądry pomysł. Nie wiem jak może sprawnie funkcjonować sądownictwo jeżeli geniusze z MS cały czas myślą jak dołożyć nowe sprawy i tak już przeciążonym sądom. Pomysły aby sądy rejestrowe wykreślały spółki po badaniu czy mają majątek to horror. Czy ci specjaliści od szkodzenia wyobrażają sobie jak to będzie wyglądać? Przecież to będzie postępowanie w celu ustalenia braku majątku skoro ma być to przesłanką. Jeżeli będzie nieefektywne czyli będzie majątek to przejmie Skarb Państwa. Nowa nacjonalizacja?
    Zresztą widać, że musiało być sporo uwag negatywnych bo dziwnym trafem te najbardziej kontrowersyjne elementy znalazły się już w projekcie poselski który nie ma nawet jeszcze numeru druku sejmowego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane