NRA broni adwokata z Katowic

29.09.2014, 12:11; Aktualizacja: 29.09.2014, 13:27

NRA interweniowała w sprawie adwokata, który został ukarany za to, że w piśmie zawarł sformułowania, które - w ocenie sądu - naruszyły powagę organu procesowego.

W postanowieniu sądu stwierdzono "uchybienie powadze sądowi prowadzącemu sprawę w piśmie procesowym (…), w którym pod otoczką mentorstwa i rzekomego dbania o dobro wymiaru sprawiedliwości, zarzuca się sądowi bezpodstawne nierzetelne protokołowanie rozpraw głównych, wielokrotne prostowanie protokołów rozpraw jak i niepoprawną sprawność postępowania karnego".


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wjw(2014-10-01 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Mecenas napisał to o czym wszyscy wiedzą od lat. Protokołowanie rozpraw w Polsce to jeden wielki skandal i kpina z wymiaru sprawiedliwości bo zupełnie nie odzwierciedlają przebiegu rozprawy. Nagrywanie w żaden sposób tego nie rozwiązuje. Rozwiązanie istnieje już od lat w wielu krajach - stenografia, nawet maszynowa. Ale MS o tym pewnie nie wie albo wyjdzie za tanio.
    Do tego niektórym sędziom woda sodowa uderza do głowy czego skutkiem są podobne sprawy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane