statystyki

Alimenty po rozwodzie. Są pewne granice

autor: Paulina Szewioła17.09.2014, 06:19; Aktualizacja: 24.09.2014, 08:48

Były mąż nie musi łożyć na utrzymanie eksżony, w sytuacji gdy ta nie wraca do pracy, bo chce zajmować się dzieckiem innego mężczyzny - uznał Sąd Rejonowy w Białymstoku.

A.D. i M.D. to byli małżonkowie. Z ich związku urodził się syn S.D. W 2012 r. ich małżeństwo zostało rozwiązane przez rozwód, bez orzekania o winie. A.D. został zobligowany do łożenia na utrzymanie byłej żony oraz dziecka. Były to odpowiednio kwoty 300 zł i 600 zł.

M.D. uznała jednak, że to za mało i odwołała się od wyroku. Sąd apelacyjny uznał jej racje i zasądził od A.D. alimenty w wysokości 1000 zł miesięcznie na rzecz syna. Z kolei kobieta miała dostawać od byłego męża 500 zł miesięcznie.

W chwili orzekania o ostatnich alimentach A.D. miał 33 lata, mieszkał w Niemczech gdzie prowadził w własną działalność gospodarczą w branży budowlanej. Był również w nieformalnym związku z inną kobietą i wychowywał jej małoletnią córkę.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane