statystyki

Klasówka dla prawników

autor: Sławomir Wikariak10.09.2014, 07:26; Aktualizacja: 10.09.2014, 08:22

W niecodzienny sposób zostanie rozstrzygnięty przetarg na usługi doradcze dla Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Zadecyduje opinia sporządzana w trakcie swego rodzaju egzaminu, pisanego w budynku resortu.

Ministerstwo rozpisało przetarg na świadczenie przez 24 miesiące usług doradztwa prawnego w zakresie przepisów dotyczących zamówień publicznych oraz reprezentowanie resortu przed sądami administracyjnymi. Kancelarie, chcąc ubiegać się o to zlecenie, muszą mieć do dyspozycji co najmniej dwóch prawników z odpowiednim doświadczeniem. Warunek ten spełnić może wiele kancelarii czy firm doradczych. Dlatego MIR postanowiło wprowadzić dodatkowe kryteria oceny ofert. Cena stanowić będzie jedynie 30 proc. punktacji. Kolejne 20 proc. można będzie dostać za potencjał kadrowy.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • wjw(2014-09-12 10:26) Zgłoś naruszenie 00

  Zwykłe mydlenie oczu a przetarg wygra jak zwykle "swój".

  Odpowiedz
 • ja(2014-09-11 08:36) Zgłoś naruszenie 00

  O proszę! Dobrze wiedzieć, że kasujecie komentarze. Wczoraj pod tym artykułem był komentarz niejakiego Janusza - bardzo trafny, skopiowałam go i przekazałam znajomym. A dzisiaj tego komentarza nie ma. Nieładnie...

  Oto ten komentarz internauty Janusza:
  "Jeżeli Ministerstwo zatrudnia prawników, którzy potrafią ocenić jakość sporządzonej opinii ("poprawność przywołanych przepisów i orzecznictwa, a także poprawność i jednoznaczność oceny stanu faktycznego") to:
  1. W jakim celu zamierza powierzyć swoje obowiązki prywatnym podmiotom?
  2. Co robią w pracy prawnicy będący na etatach w Ministerstwie?"

  Odpowiedz
 • G. W.(2014-09-10 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  A co będzie jak "oceniający" będą mieli mniej doświadczenia lub węższy zakres wiedzy niż "zdający" albo podejście "zdających" nie będzie słuszne z dotychczasową, a być może błędną, linią przyjętą w MIR lub w doktrynie, a może okazać się trafne?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane