statystyki

Adwokatura udostępnia bazę orzeczeń dyscyplinarnych

autor: Ewa Maria Radlińska01.09.2014, 08:27; Aktualizacja: 01.09.2014, 08:32
Radosław Baszuk, adwokat

Radosław Baszuk, adwokatźródło: Materiały Prasowe

Radosław Baszuk: Chcieliśmy zmierzyć się z funkcjonującym w przestrzeni publicznej nieprawdziwym stereotypem, jakoby postępowania dyscyplinarne w adwokaturze charakteryzowały się środowiskowym nepotyzmem, kumoterstwem, tuszowaniem przewinień kolegów.

Ewa Maria Radlińska: Ruszył serwis internetowy Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury (WSD). Komu dedykowany jest serwis, w szczególności zbiór orzecznictwa dyscyplinarnego dostępny na stronie http://wsd.adwokatura.pl?


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • anna(2014-09-01 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Coś te Pana zapewnienia nie za bardzo mnie przekonują, skoro w 2012 roku złożyłam skargę do Izby Adwokackiej w Gdańsku na postępowanie adwokata urągające ewidentnie zasadom tego zawodu i do dnia dzisiejszego panuje zupełna cisza w tej sprawie. A zatem wszystko zmierza do tuszowania, niedługo odpowiedzą że się przedawniło i wszystko ok, no i tak właśnie adwokatura dba o swój wizerunek w społeczeństwie.

    Odpowiedz
  • autorka znana Pani redaktor(2014-09-02 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Moja skarga wobec adwokata została po 24 miesiącach umorzona. Zaskarżone umorzenie podtrzymane przez SD, bo " ten adwokat ma kancelarie czynna również w niedziele". Termin otwarcia kancelarii zmienił na potrzeby postępowania dyscyplinarnego. Natomiast bez znaczenia była dla SD: nieobecność na 4 z 6 posiedzeń sądu cywilnego bez wyznaczenia substytuta, składanie fałszywych zeznań, naruszenie 16 § kodeksu etyki, naruszenia k.c., k.p.c., k.k., obecność w sądzie w trakcie zwolnienia chorobowego, ale nie na rozprawie, itd, itp. Postępowanie obarczone wskazanymi dowodami stronnictwa itp.- manipulacja zeznaniami świadków, odmowa udostępnienia akt do wglądu do akt itd. Informowana o zastrzeżeniach NRA i RD NRA nie reagowała. I ja mam wierzyć korporacji?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane