statystyki

Reforma prokuratury w ślepej uliczce

autor: Ewa Ivanova15.07.2014, 07:47; Aktualizacja: 15.07.2014, 09:38
Zmiany w prokuraturze

Zmiany w prokuraturzeźródło: ShutterStock

Dokładnie rok temu w lipcu 2013 r. minister sprawiedliwości Marek Biernacki, zapowiadał, że zmodyfikowany projekt nowej ustawy o prokuraturze powinien trafić pod obrady rządu jesienią. Reforma jednak utknęła. Projekt został przekazany w lutym Maciejowi Berkowi, sekretarzowi Rady Ministrów. I słuch o nim zaginął.

Jak zapewnia Hanna Babińska, dyrektor Departamentu Rady Ministrów w KPRM, projekt czeka na decyzję o umieszczeniu w porządku obrad rządu. Nieoficjalnie można jednak usłyszeć, że prawo o prokuraturze w ogóle tam nie trafi. Resort sprawiedliwości nie potwierdza tych rewelacji.

Ministerstwo Sprawiedliwości nie dysponuje informacją w przedmiocie decyzji o rezygnacji z prac nad projektem tej ustawy – zapewnia Patrycja Loose, rzecznik prasowy MS.

Tyle że projekt miał być kluczowym elementem reformy procedury karnej, która wejdzie w życie za rok. Czy resort ma plan B?


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Arek"Aiwa-Platz"(2014-07-15 21:51) Zgłoś naruszenie 00

  Pic na wodę. Prokuratura zawsze zrobi swoje i umorzy - taki mamy klimat. Mokotowską Prokuraturę za rękę złapałem, 50 błędów, uchybień i przestępstw przy 6 kolejnych umorzeniach 1 sprawy. Potwierdzają to dokumenty z wyrokami Sądów i kontrole Prokuratury Okręgowej. I NIC. Prokuratora Apelacyjnego w W-wie, Dariusza Korneluka określam w pismach do Seremeta jako ordynarnego oszusta, Prokuratora Okręgowego w W-wie Ryszarda Rogatko - jako schizofrenika. Podaję, że mam na to dowody z dokumentów z podpisami tych prokuratorów. A Pierwszy Z-ca Seremeta na to - że określenia tych Panów - są niestosowne. Nawet boję się myśleć co I Zastępca PG, Prokurator Jamrogowicz, miał na myśli, skoro schizofrenik i oszust w Prokuraturze na kierowniczym stanowisku - to za mało i niestosownie - do faktycznych okoliczności jak rozumiem.

  Odpowiedz
 • zmęczony Arturem(2014-07-16 16:51) Zgłoś naruszenie 00

  Do 2 Arek

  Daj już człowieku sobie siana z tymi samymi wpisami. Raz, że nudne i się powtarzasz, a dwa Twój styl jednoznacznie świadczy o poważnej jednostce chorobowej. Być może dlatego piszesz nadal to samo i tak samo...

  Odpowiedz
 • mark(2014-07-15 10:22) Zgłoś naruszenie 00

  O mój Boże, cóż za wspaniała nowomowa: "Ministerstwo Sprawiedliwości nie dysponuje informacją w przedmiocie decyzji o rezygnacji z prac nad projektem tej ustawy"... Ręce opadają.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane