statystyki

MSW przyznaje: portal Historia pojazdu to wersja testowa

autor: Piotr Szymaniak01.07.2014, 08:34; Aktualizacja: 01.07.2014, 08:46
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło niedawno długo wyczekiwaną stronę internetową HistoriaPojazdu.gov.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło niedawno długo wyczekiwaną stronę internetową HistoriaPojazdu.gov.plźródło: ShutterStock

Decyzja o zmianie stanu cywilnego nigdy nie należała do łatwych. Kobietom kierowcom zastanawiającym się nad zamążpójściem przybył niedawno dodatkowy argument przeciw. Może się okazać, że przez fakt wyjścia za mąż będzie im potem trudniej zbyć auto. Brzmi kuriozalnie, a jednak.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło niedawno długo wyczekiwaną stronę internetową HistoriaPojazdu.gov.pl. Portal pozwala na sprawdzenie przed zakupem każdego auta, które jest zarejestrowane w Polsce. Wystarczy podać nr rejestracyjny, nr VIN oraz datę pierwszej rejestracji w Polsce, aby sprawdzić dane: od podstawowych, np. o liczbie dotychczasowych właścicieli, do szczegółowych, np. w postaci przebiegu silnika. Po uruchomieniu portalu wielu kierowców postanowiło na przykładzie własnego auta sprawdzić poprawność danych, co jest istotne zwłaszcza dla tych, którzy planują sprzedaż. Tak też zrobiła nasza Czytelniczka, która ze zdziwieniem odkryła, że nie jest drugim, ale trzecim posiadaczem auta.

– W 2008 r. kupiłam auto od osoby, która nabyła je w salonie, co było poświadczone odpowiednimi dokumentami. Samochód mam do dziś. Tymczasem wg historii pojazdu w 2010 r. nastąpiła kolejna zmiana właściciela i auto zamiast dwóch właścicieli, według systemu miało ich trzech – tłumaczy pani Katarzyna z Warszawy.

– Wygląda na to, że od czterech lat mój samochód ma nowego właściciela, a ja nic o tym nie wiem – ironizuje.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Ewa(2014-07-01 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    Tak samo jest, gdy ktoś przeprowadził się i tylko zmienił tablice rejestracyjne po zmianie adresu. System traktuje ten fakt jak zmianę właściciela.

    Odpowiedz
  • auto(2014-07-01 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy wreszcie ten rząd ,i, ludzie odejda kupa nierobów

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane