Sędziowie karani za niską wydajność

autor: Małgorzata Kryszkiewicz23.06.2014, 07:30; Aktualizacja: 23.06.2014, 10:35
Postępowania dyscyplinarne sędziów w liczbach

Postępowania dyscyplinarne sędziów w liczbachźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rzadko się zdarza, aby sądy dyscyplinarne były dla nich wyrozumiałe. W zeszłym roku zapadły tylko dwa takie orzeczenia. Najczęstszą winą są opóźnienia w sporządzaniu uzasadnień wyroków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • marta(2014-06-23 16:33) Zgłoś naruszenie 00

  No tak ale jak sędzia łamie prawo , jest stronniczy , podpisuje się , że ślepy widzi , nie czyta akt sprawy to już jest cacy?

  Odpowiedz
 • dsf(2014-06-23 13:38) Zgłoś naruszenie 00

  Zaraz, zaraz...
  "Zgodnie z przepisami sędzia ma 14 dni na napisanie uzasadnienia wyroku. W tym czasie oczywiście nie jest zwolniony od innych obowiązków zawodowych. A należy podkreślić, że uzasadnienia są coraz obszerniejsze, nierzadko wypełniają kilkanaście i więcej stron. Nic więc dziwnego, że sędziowie nie wyrabiają się w ustawowym terminie, choć robią, co mogą – podkreśla Rutkowski.
  Dodaje, że nie zna sędziego, który miałby czas na pisanie uzasadnień w godzinach pracy w siedzibie sądu – wszyscy robią to wieczorami lub w weekendy".

  O ile mnie pamięć nie myli Trybunał Konstytucyjny w sprawie Sk 11/11 przyznał, że sędziom przysługuje prawo do odpoczynku dobowego i tygodniowego. Tutaj przedstawiciel Iustitii twierdzi, że sędziowie popylają dookoła zegara i przechodzi nad tym do porządku dziennego ? Przypomnę, że o prawo do wypoczynku i normalnych norm pracy upominano się w naszym kraju w 1980 r. (21 postulat)

  Odpowiedz
 • koteryjni prawnicy bez predyspozycji?(2014-06-23 12:13) Zgłoś naruszenie 00

  Może piszą doktorat bo to jest top trendy pośród kadry sędziowski-prokuratorskiej i zajmuje to bardzo dużo czasu i wpływa mocno destabilizująco na wydajność i zdolnosci sedziowskie oraz obiektywizm.Najgorsi sedziowie z jakimi sie zetknelam,czyli tacy ktorzy nie sa w stanie szybko podjac zadnej decysji wywodzili sie ze srodowiska akademickiego.Wybitna mądrosc akademicka nie pokrywa sie z wybitna madroscia sedziowska czy prokuratorska.Byc sedzia z odpowiedniej koterii (jak wiekszosc teoretykow),a byc sedzia poza koteria to wielka roznica,Wiadomo,ze koterii trzeba jakos lepszy status wynagrodzic,a bez koterii trzeba duzo i szybko pracowac oraz byc w tym dobry.

  Odpowiedz
 • Zdziwiona(2014-06-23 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Wiceministrze Hajduk jest Pan mało zorientowany w sprawach łapówkarskich sędziów.Jest to temat bulwersujący dlatego robi się wszystko aby kolegi nie wsadzić do pierdla.Jako przykład proszę zaznajomić się ze sprawą byłego przewodniczącego wydziału karnego w Kościerzynie,dający już swoje odsiedział a biorący od czterech lat jeszcze nie został osądzony!

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2014-06-23 11:40) Zgłoś naruszenie 00

  ...tak , jak brak (de facto) postępowań karnych wobec elementu rządowego i sejmowego - świadczy o uczciwości i poświęceniu sprawom państwa oraz społeczeństwa tej swołoczy .

  Odpowiedz
 • little_horn(2014-06-23 10:54) Zgłoś naruszenie 00

  Zapomniano powiedzieć o tym, że już zupełny brak spraw dyscyplinarnych za oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa wskazuje na to, że sędziowie są doskonali pod względem orzeczniczym. Tych spraw w artykule nie zaliczono nawet do marginalnych.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2014-06-23 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  Cyrk i pozoracja . I dalsza organiczna praca na rzecz mafii i agentury . I pospolitego elementu kryminalnego - też .

  Odpowiedz
 • Obserwator(2014-06-23 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  Uważam, że to bzdura. Przecież każda sprawa jest inna i od sprawy oraz procedur prawnych zależy, czy trwa długo czy krótko. Co tu ma sędzia do rzeczy? To raczej prokurator powinien odpowiadać za to, że oddaje do sądu sprawę niedopracowaną, z licznymi nieraz błedami i zupełnie nieczytelnymi aktami. Oj, Kraju mój...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane