statystyki

Hazard w internecie może zostać zakazany

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk16.06.2014, 08:39; Aktualizacja: 16.06.2014, 09:57
Hazard

W wypadku gier losowych stosowanie ograniczeń podyktowane jest dbałością o dobro ogólneźródło: ShutterStock

Państwo członkowskie Unii może ustanowić i utrzymywać zakaz organizowania gier losowych i zakładów w internecie. Podobnie jak wolno mu wprowadzić zakaz pośredniczenia w takim hazardzie. I to nawet w sytuacji, gdy państwo ma strukturę federalną, a w jednym z jego krajów związkowych obowiązywały przez jakiś czas łagodniejsze reguły – orzekł luksemburski Trybunał Sprawiedliwości.

Spór o to, czy ograniczenia prawne dotyczące hazardu naruszają obowiązującą w Unii swobodę świadczenia usług na tyle, że należy je znieść, rozpoczął się od skargi Westdeutsche Loterie, spółki należącej do kraju Nadrenii Północnej-Westfalii, na spółkę Digibet z siedzibą w Gibraltarze, oferującą w internecie zakłady w języku niemieckim.

Koncesjonariusz pozywa


Pozostało jeszcze 45% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • D...(2014-06-16 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wyrok TSUE nie jest żadną niespodzianką, mając na uwadze, że nowelizacja naszej ustawy o grach hazardowych, obowiązująca do lipca 2011 roku, wprowadza prawie całkowity zakaz organizowania gier hazardowych przez Internet i właśnie w takim kształcie przeszła pomyślnie przez weryfikację Komisji Europejskiej w ramach procedury notyfikacyjnej. Jest to więc utrwalenie pewnej linii myślenia unijnego o hazardzie jako zjawisku społecznym wymagającym ingerencji państwowej i tak długo, jak na tym polu nie będzie unijnej harmonizacji, tak długo państwa będą miały swobodę w zakresie reglamentacji hazardu internetowego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane