statystyki

Andrzej Nogal odpowiada Pawłowi Rybińskiemu

27.05.2014, 07:39; Aktualizacja: 27.05.2014, 07:45
mec. Andrzej Nogal i mec. Paweł Rybiński

mec. Andrzej Nogal i mec. Paweł Rybińskiźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat prasowe

Autorytetu dziekana nie buduje się na straszeniu opozycji dyscyplinarkami. Wciąż mam nadzieję, że Paweł Rybiński będzie naśladował swoich poprzedników, którzy rozumieli, że powinni mediować pomiędzy rozmaitymi środowiskami izby - podkreśla warszawski adwokat.

Z niemałym smutkiem przeczytałem na łamach Prawnika.pl wywiad z dziekanem Izby Adwokackiej w Warszawie Pawłem Rybińskim (czytaj TUTAJ). Nie chodzi tu bynajmniej o bezpardonowy atak na opozycję demokratyczną w izbie, do której i ja się zaliczam, ale o wizję urzędu dziekana, którą kol. Rybiński zarysował.

mec. Andrzej Nogal i mec. Paweł Rybiński

mec. Andrzej Nogal i mec. Paweł Rybiński

źródło: Materiały Prasowe

Otóż zdaje się on prezentować wizję dziekana suwerennego, panującego niepodzielnie tak w Okręgowej Radzie Adwokackiej, jak i nad ogółem stołecznych adwokatów. Tak pojmowany dziekan jest uprawniony jako jedyny do posiadania wizji warszawskiej adwokatury. Nie musi przy tym dzielić się nią z innymi adwokatami, czy też opinią publiczną, gdyż adwokaci powinni ślepo wierzyć, że wszystko co dziekan robi, czyni z troski o ich los. W tak rozumianym modelu nie ma oczywiście miejsca dla partnerów dla dziekana: pozostali członkowie władz Izby powinni się zadowolić rolą doradców. Głos reszty jest bez znaczenia. To wykonawcy poleceń dziekana i płatnicy składek m.in. na utrzymanie władz izby. Dziekanowi należy się godna pensja - z tym, że dziekan, zapewne przez przeoczenie powiedział, że otrzymuje 14 000 zł miesięcznie, podczas gdy w rzeczywistości dostaje 14 800 zł.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane