Kamera na domu może wymagać zgłoszenia

autor: Sławomir Wikariak09.05.2014, 07:08; Aktualizacja: 09.05.2014, 07:46
Nie wiadomo, w jaki sposób ustawa rozwiąże problem prywatnych kamer obejmujących tereny publiczne.

Nie wiadomo, w jaki sposób ustawa rozwiąże problem prywatnych kamer obejmujących tereny publiczne.źródło: ShutterStock

Czy korzystanie z monitoringu, który obejmuje ulicę, oznacza konieczność rejestracji zbioru danych u GIODO? Sprawę rozstrzygnie unijny trybunał

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • mariusz(2014-05-09 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    to ma również znaczenie jeżeli wykorzystuje się videorejestratory w autach

    Odpowiedz
  • Michał(2014-05-09 08:18) Zgłoś naruszenie 35

    Zgłaszanie kamery nawet jesli obejmuje przestrzeń publiczną to głupota. Czemu? Bo zaraz trzeba będzie zgłaszać, że się robi zdjęcia w plenerze. Różnica żadna. Jedynie taka, że jedno to nagranie filmowe a drugie to fotografia. Głupota i debatowanie nad przepisem, który w praktyce będzie martwy. Czemu martwy? Bo jak się policja spyta czy masz zgodę na kamerę to powiesz, że to tylko atrapa i mogą ci nakichać, bo nawet na prywatna posesję bez zgody prokuratury/sądu nie wejdą z powodu domniemanego naruszenia dóbr osobistych bliżej nieokreślonych osób żeby sprawdzić czy mówisz prawdę. A dla takiej głupoty policji nie będzie się chciało wszczynać procedury.

    Odpowiedz
  • mm(2014-05-09 10:55) Zgłoś naruszenie 30

    no dobrze a co z systemem monitorungu na osiedlu albo kamery na skrzyzowaniach w centrum miast?

    Odpowiedz
  • pp(2014-05-09 11:28) Zgłoś naruszenie 30

    "oni" oczywiście mogą robić co chcą i jest to zgodne z prawem, dla "naszego dobra"

    Odpowiedz
  • złodziej(2014-05-09 13:01) Zgłoś naruszenie 10

    czy muszę dać gościowi z monitoringiem zgodę na przetwarzanie moich wizerunków abym zgodnie z prawem mógł go okraść?

    Odpowiedz
  • sedlex(2014-05-09 14:42) Zgłoś naruszenie 01

    tooo..P.O.licja gdy nagrywa swoje akcje operacyjne..też musi mieć zgodęę ...Czyjąą??.. (w miejscach publicznych) a kamery przed bankami???

    Odpowiedz
  • emerytka(2016-03-11 08:28) Zgłoś naruszenie 01

    Mam grozby sasiada;Spalic powybijac szyby itd. W obronie mojego zycia [policja powie niewykryto] kupilam foto pulapke Czy musze zglosic policji ze montuje?To tak jakbym powiesila na tablicy ogloszen !!

    Odpowiedz
  • pytanie stosunkowo proste, a jednak..(2018-12-30 00:26) Zgłoś naruszenie 10

    no dobra, a jak zadac pytanie prejudykacyjne no i tzn. przedstosunkowe, skoro maz zalozyl pluskwy w domu przy pomocy firmy, wszystko odbylo sie wedlug przewidywan stosunkowo szybko i przy ogladaniu video nawet bez glosu maz zemdlal / I jak sie ustosunkowac do sprawy ma sad abo trybunal ?a jakby domontowal jeszcze czujnik ruchu , to co wtedy ?

    Odpowiedz