statystyki

Zmiany w procesie karnym: Sam zdrowy rozsądek nie wystarczy

autor: Michał Królikowski04.04.2014, 00:00; Aktualizacja: 04.04.2014, 08:21
prof. UW dr hab. Michał Królikowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.

prof. UW dr hab. Michał Królikowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Materialy prasowe

Krytycy reformy procedury karnej mają z pewnością rację co do jednego: jest to trzęsienie ziemi - pisze Michał Królikowski, wiceminister sprawiedliwości.


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • TvKB(2014-04-05 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    „... środki zabezpieczające umożliwią skazanie sprawcy z poczytalnością ograniczoną na karę, a następnie na zakład zamknięty, co spowoduje dezaktualizację kontrowersyjnej ustawy o tzw. sprawach niebezpiecznych.”

    Dziwi mnie ta nowa regulacja, wedle której, zamiast od razu leczyć sprawców z ograniczoną poczytalnością w zakładzie zamkniętym, będzie się ich najpierw skazywać na karę pozbawienia wolności, a po jej odbyciu zamykać na leczenie w zakładzie zamkniętym. I to ma ilustrować postęp ???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane