Informatyzacja sądów: pomysły resortu pachną Orwellem. System zgromadzi dane milionów obywateli

autor: Ewa Ivanova03.04.2014, 07:32; Aktualizacja: 03.04.2014, 08:58

To, co proponuje minister w przepisach o informatyzacji, wykracza poza jakiekolwiek ramy nadzoru administracyjnego nad sądami. Nawet te bardzo szeroko zakrojone - mówi w wywiadzie dla DGP Irena Kamińska, prezes Stowarzyszenia Sędziów „Themis”, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Jubei(2014-04-03 09:18) Zgłoś naruszenie 00

  "Sędziowie pracują bardzo ciężko. Z roku na rok załatwiają coraz więcej spraw. To jest niemożliwe, aby sędzia załatwił kilkakrotnie więcej spraw niż teraz. Dokręcenie śruby nie ma sensu".

  Można odnieść wrażenie że tylko sędziowie pracują w tych sądach... żadna reforma się nie udała MS, sądy 24/h, dodanie etatów aystentów, likwidacja małych sądów, nagrywanie rozpraw - kolejna głupota. A największe oszustwo to zmuszenie urzędników sądowych do zdobycia wyższego wykształcenia. Może tym się zajmą w koncu szanowni dziennikarze ?

  p.s. nie pytajcie sędziów/urzędników na wysokich stanowiskach jakich zmian dokonać w sytemie tylko idzcie na poziom Sądu Rejonowego dowiedzieć się co jest złe, i co należy zmieniać. Tam jest prawdziwe "życie sądowe" a nie pośród żyrandoli i dywanów w sądach administracyjnych, apelacyjnych itp.

  Odpowiedz
 • sara(2014-04-03 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  Orwell, ot co. Tzw. szufladkowanie ludzi. Już 10 lat temu sędzia na sali sądu ,,wbił" w kompa nazwisko i ,,wyskoczyło" że powód czy pozwany brał udział w innych sprawach przed tym sądem, treść i sentencja wyroku. To jest skandal, sędzia przed wydaniem /tego nowego/ orzeczenia już wiedział KTO JEST KTO. Czyli info ma wpływ na kolejne orzeczenia sądowe.

  Odpowiedz
 • Hihot(2014-04-03 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  Do merry
  Uleganie naciskom, nieczciwość, bezkarność itp. Sędziów jest jak UFO, nikt go nie widział a wszyscy bezmyślnie w nie wierzą.

  Odpowiedz
 • biskupin(2014-04-03 19:38) Zgłoś naruszenie 00

  MS to resort który ma obecnie najwięcej różnych projektów informatycznych na metr kwadratowy. I każdy w zasadzie nie udany, szczególnie ten ostatni. Wystarczy zwrócić się w trybie dostępu do informacji publicznej o to ile pieniędzy wpakowano w te pomysły. Włos się jeży.

  Odpowiedz
 • Lutek(2014-04-05 12:17) Zgłoś naruszenie 00

  Z tym elektronicznym archiwizowaniem larum jest ponoszone bo nie będzie można "modyfikowac" lub "zgubic" akt bo wszystko będzie do odtworzenia!!!

  Odpowiedz
 • merry(2014-04-05 17:30) Zgłoś naruszenie 00

  otóż to!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane