O nagrodę Dentons rywalizowała z siedmioma międzynarodowymi kancelariami, m.in. z Hogan Lovells, Allen & Overy czy Clifford Chance. Nagrody zostały wręczone 13 lutego 2014 roku w Warszawie podczas szóstej dorocznej gali CEE Retail Real Estate Awards.

W skład jury konkursu weszło 41 profesjonalistów działających na rynku retail, w tym inwestorów, finansistów, przedstawicieli i zarządców centrów handlowych w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej. Przyznając to wyróżnienie jurorzy zwracali szczególną uwagę na efektywność proponowanych rozwiązań oraz skalę projektów, przy których kancelarie doradzały na rynku nieruchomości w Polsce i całej Europie Środkowej i Wschodniej w 2013 roku.

Członkowie jury docenili fakt, że ubiegłym roku prawnicy kancelarii Dentons występowali w roli doradcy przy wszystkich największych i najbardziej kompleksowych transakcjach na rynku centrów handlowych w Polsce. M.in. doradzali Immofinanz Group, austriackiej grupie nieruchomościowej notowanej na warszawskiej GPW, przy sprzedaży jednego z największych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Polsce, Silesia City Center w Katowicach, na rzecz Allianz Real Estate. Była to największa transakcja nabycia nieruchomości zawarta w 2013 roku w Polsce. Jej wartość oszacowano na 412 mln euro. Ponadto prawnicy Dentons doradzali Atrium European Real Estate przy nabyciu centrum handlowego Galeria Dominikańska we Wrocławiu (wartość transakcji ok. 151 mln euro). Reprezentowali Charter Hall Retail REIT przy sprzedaży pięciu centrów handlowych w Polsce za całkowitą cenę 174 mln euro na rzecz funduszu zarządzanego przez Tristan Capital Partners. Dentons doradzała także Inter IKEA Centre Polska przy nabyciu centrum handlowego Wola Park w Warszawie od PBW II Real Estate Fund, funduszu zarządzanego przez AEW Europe (wartość transakcji ok. 200 mln euro).

Piotr Szafarz, partner kierujący zespołem prawa nieruchomości w warszawskim biurze Dentons specjalizujący się w segmencie centrów handlowych powiedział: „To prestiżowe wyróżnienie, przyznane kancelarii Dentons czwarty rok z rzędu, potwierdza naszą najsilniejszą pozycję wśród firm prawniczych na rynku polskim, świadczących kompleksowe usługi doradztwa prawnego w różnych sektorach rynku nieruchomości, w tym w sektorze retail. Cieszymy się, że praca zespołu została doceniona przez naszych klientów i ekspertów rynku.”