Międzynarodowa kancelaria prawnicza White & Case LLP doradzała spółce P4 sp. z o.o., działającej na polskim rynku telefonii komórkowej pod marką Play, przy pierwszej emisji obligacji typu high yield, w dwóch transzach w wysokości 870 mln Euro i 130 mln złotych (pierwsza w historii emisja obligacji typu high yield denominowanych w polskich złotych) oraz przy zawarciu kredytu odnawialnego (super senior RCF). P4 sp. z o.o. jest spółką portfelową zarządzaną przez Olympia Development i londyński fundusz Private Equity Novator.

Nad transakcją pracował zespół prawników White & Case w biurze w Warszawie oraz w biurze w Londynie.

Marcin Studniarek, partner kierujący zespołem w warszawskim biurze White & Case powiedział: „Z wielką przyjemnością doradzaliśmy naszemu klientowi przy transakcji zasługującej na uwagę z kilku powodów. Była to największa w historii transakcja w zakresie obligacji typu high yield w Europie Środkowo-Wschodniej; największa, od 2010 roku, debiutancka emisja obligacji typu high yield; druga największa w historii transakcja w tym zakresie dla europejskiego operatora telefonii komórkowej i pierwsza w historii emisja obligacji typu high yield denominowanych w polskich złotych na międzynarodowym rynku kapitałowym!

Z punktu widzenia transakcyjnego było to rzeczywiście niezwykłe przedsięwzięcie, ponieważ w celu zapewnienia naszemu klientowi pełnej elastyczności w doborze finansowania, warszawski zespół prowadził w tym samym czasie dwa niezależne procesy (tzw. dual-track), tj. proces pozyskania finansowania od lokalnych banków jako alternatywa dla emisji obligacji typu high yield.”

Ian Bagshaw, partner White & Case w biurze w Londynie, współkierujący grupą Private Equity w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, powiedział: „Ta transakcja stanowiła fantastyczną okazję do zaprezentowania najwyższych kwalifikacji zespołu doradzającego firmom występującym w roli kredytobiorców. Jestem niezwykle zadowolony, że mogliśmy doradzać naszemu wieloletniemu klientowi firmie Novator, a także spółkom Olympia i P4 przy tym strategicznym przedsięwzięciu”.

Dwa zespoły White & Case doradzające Play pracowały jednocześnie w dwóch biurach, w Warszawie i w Londynie.

W Warszawie zespołem kierował partner Marcin Studniarek, a w jego składzie znaleźli się: Tomasz Ostrowski, Nicholas Coddington oraz Daniel Kaczorowski (partnerzy lokalni), Grzegorz Jukiel (counsel), Rafał Kamiński oraz Aneta Urban (associates).

W Londynie zespołem kierowali partnerzy Jill Concannon i Ian Bagshaw, a w jego składzie znaleźli się: Ross Allardice, Jeremy Duffy, Rob Mathews (partnerzy), James Greene (associate), jak również partner z biura w Budapeszcie: Rob Irving.