Międzynarodowa kancelaria prawnicza Norton Rose Fulbright doradzała J.P. Morgan i Bank of America Merill Lynch w związku z prestiżową ofertą obligacji high-yield o wartości 900 mln euro przeprowadzoną przez polską spółkę z sektora telekomunikacyjnego.
Międzynarodowa kancelaria prawnicza Norton Rose Fulbright doradzała spółkom J.P. Morgan i Bank of America Merill Lynch, działającym w charakterze globalnych koordynatorów, przy ofercie obligacji high-yield (wysokodochodowych) o wartości 900 mln euro przeprowadzonej przez P4 Sp. z o.o. (polskiego operatora sieci telefonii komórkowej działającego pod marką "PLAY"). Pozyskane fundusze wykorzystano na zrefinansowanie poprzedniego finansowania spółki i na wypłaty środków dla wspólników.
W skład oferty wchodziły uprzywilejowane zabezpieczone papiery dłużne o stałym oprocentowaniu (fix rate senior secured notes) o wartości 600 mln euro, uprzywilejowane zabezpieczone papiery dłużne o zmiennym oprocentowaniu (floating rate senior secured notes) o wartości 30 mln euro oraz uprzywilejowane papiery dłużne o stałym oprocentowaniu (fix rate senior notes) o wartości 270 mln euro, wszystkie z terminem wykupu w 2019 r.
Transakcja obejmowała również udzielenie PLAY kredytu odnawialnego w kwocie 400 mln złotych przez Bank Zachodni WBK S.A. (Grupa Santander) i Alior Bank.
Wyżej opisana transakcja to jedna z największych ofert obligacji high-yield w euro przeprowadzonych przez spółkę z Europy Środkowej i Wschodniej.
PLAY to wiodący polski operator telekomunikacyjny, który posiada 10 milionów abonentów i który w ciągu ostatnich pięciu lat najszybciej wśród operatorów w Unii Europejskiej powiększył bazę klientów. PLAY świadczy usługi z zakresu mobilnych połączeń głosowych, przesyłania wiadomości i danych na rzecz konsumentów i firm (zwłaszcza usługi abonamentowe dla małych, średnich i dużych firm). W listopadzie 2013 r., jako drugi operator w Polsce, PLAY uruchomił sieć 4G LTE.
Grzegorz Dyczkowski, partner w warszawskim biurze Norton Rose Fulbright, powiedział: „Emisja obligacji high-yield przez PLAY to jedna z najbardziej znaczących transakcji na polskim i europejskim rynku papierów dłużnych ostatnich lat. Polskie podmioty coraz częściej poszukują finansowania na międzynarodowych rynkach kapitałowych w uzupełnieniu do finansowania bankowego lub zamiast niego. Bardzo się cieszymy, że we współpracy z naszymi klientami, Grupą PLAY oraz pozostałymi doradcami, udało nam się zakończyć tę transakcję w rekordowo krótkim czasie i na bardzo korzystnych warunkach cenowych dla PLAY.
To kolejna złożona transakcja finansowania dłużnego w polskim sektorze nowych technologii i innowacji, przy której doradzała nasza kancelaria. Wcześniej Norton Rose Fulbright doradzał organizatorom finansowania w związku z finansowaniem nabycia spółki Polkomtel przez podmioty kontrolowane przez p. Zygmunta Solorza-Żaka w 2011 r., które obejmowało kombinację finansowania w drodze udostępnienia kredytów bankowych, emisję obligacji high-yield i payment-in-kind oraz częściowe refinansowanie tego zadłużenia w 2013 r.”
Zespołem Norton Rose Fulbright w Warszawie kierowali Grzegorz Dyczkowski i Piotr Strawa, a w jego skład wchodziły następujące osoby: Tomasz Rogalski, Marta Kawecka, Krzysztof Gorzelak, Agnieszka Braciszewska, Joanna Braciszewska-Szarapa, Jan Grochowicz, Michał Błaszkiewicz, Adrian Koziński, Konrad Leszko, Daniel Popek i Aneta Janecka.
Transakcję prowadziła kancelaria prawnicza Latham & Watkins, która doradzała globalnym koordynatorom w zakresie prawa angielskiego i prawa stanu Nowy Jork. Doradcą PLAY była kancelaria White & Case.
Doradcą głównych organizatorów (mandated lead arrangers) i agenta kredytu odnawialnego była kancelaria prawnicza CMS Cameron McKenna.
Citibank, N.A., London Branch działał jako agent zabezpieczenia, a jego doradcą była kancelaria Reed Smith.