Pierwsze „złoto” przyznano kancelarii Baker & McKenzie m.in. za pionierski program globalnego doradztwa w zakresie przeciwdziałania fałszerstwom oraz ekspercką wiedzę na temat nieuczciwej konkurencji, reklamy oraz ochrony danych osobowych.

Na najwyższe wyróżnienie zapracowała też kancelaria Patpol, która w minionym roku ugruntowała swoją dominującą pozycję w Polsce oraz poszerzyła grono międzynarodowych klientów.

Kolejne „złoto” powędrowało do kancelarii rzeczników patentowych POLSERVICE m.in. za koordynowanie z ramienia UEFA działań dotyczące zapobiegania fałszerstwom w związku mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Ostatnią „złotą” firmą w Polsce została kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, która obsługuje głownie międzynarodowe firmy i oprócz rozwiązywania kwestii spornych przyczynia się także do kształtowania strategii marki.

Raport World Trademark Review 1000 co roku wyróżnia najlepsze kancelarie i specjalistów w dziedzinie ochrony własności intelektualnej oraz znaków towarowych na świecie w oparciu o setki rozmów z m.in. adwokatami, rzecznikami patentowymi oraz ich klientami, a także na podstawie pisemnych zgłoszeń dotyczących szczegółów prowadzonej działalności.

„Złoto”
Baker & McKenzie, Patpol, POLSERVICE, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

„Srebro”
Bird & Bird Maciej Gawroński spk, CMS Cameron McKenna, JWP Patent & Trademark Attorneys oraz Kulikowska & Kulikowski, LDS Łazewski Depo & Partners, Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, Wardyński i Wspólnicy

„Brąz”
Dentons, DLA Piper Wiater spk, Domański Zakrzewski Palinka, Hasik Wiński i Partnerzy, Hogan Lovells Warszawa LLP, K&L Gates Jamka spk, Kamiński i Partnerzy, Sulima Grabowska Sierzputowska Biuro Patentów i Znaków Towarowych